Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MARE BELEA...

3 participanți

In jos

MARE BELEA... Empty MARE BELEA...

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 22 Ian - 16:11

Dupa ce am instalat FS2013 2011 a inceput sa o ia razna.
In sensul ca majoritatea tractoarelor arata mai latite si exista un balans in lateral cand merg cu ele.
As fi facut un video dar nu ma pricep
Am dezinstalat 2013,am sters tot,am ultimele patch-uri la 2011,platinum,DLC,etc tot
Pana sa nu instalez 2013 imi mergea perfect.
Si nu e vorba ca am umblat pe la setari si am schimbat rezolutii.
Pur si simplu a innebunit.
Imi face acel balans,dar cu camera exterioara cu tot nu doar tractorul.Ca si cum s-ar misca cu totul si mi le arata latite unele dintre ele.
Nu cred eu ca e nevoie de update la placa video sau ceva de genu.
Am dat scanare si la antivirus si la anti-malware.Nimic.
Ceva s-a intamplat el.
Am luat alt joc 2011 de pe net.
Tot degeaba.
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Teodor (john deere) Mar 22 Ian - 17:18

La mine la fel
Teodor (john deere)
Teodor (john deere)

Mesaje : 364
Data de inscriere : 25/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 22 Ian - 23:45

Am rezolvat o problema.
Am dat pe rezolutia maxima
Dar mai ramane aia cu camera exterioara deci cand un tractor trece peste o strada mi se zguduie cu tot cu camera,parca e cutremur ceva de genu.
Inainte nu facea asa,sareau rotile la hopuri,sau tresarea tractorul,dar nu cu tot ecranul

Poate e ceva deranjat pe aici:

<cameras count="2">
<camera1 index="4|0" rotatable="true" rotateNode="4" limit="true" rotMinX="-1.4" rotMaxX="0" transMin="4" transMax="40" >
<raycastNode index="0>29"/>
<raycastNode index="0>30"/>
</camera1>
<camera2 index="5" rotatable="true" limit="false" rotMinX="0" rotMaxX="0" transMin="0" transMax="0" />
</cameras>
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  sdfkz Mier 23 Ian - 1:06

Am mai vazut colegi, care s-or plans, iar singura explicatie pe cate mi-o dau, si s-ar putea sa fie adevarata....este urmatoarea:
Ambele jocuri folosesc un fisier X pentru ca sant facute pe aceea-si platforma. Cand ati instalat 2013, acel fisier X pe care il contine 2013, poate sa fie modificat fata de fisierul X de la 2011 astfel incat odata cu instalarea lui 2013, a suprascris fisierul de la 2011. Iar in momentul cand va jucati 2011, fisierul X fiind mai nou, 2011 sa nu il citeasca cum trebuie si atunci sa o ia razna. Aici nu vorbim de folderul in care este instalat jocu....aici vorbim, de fisierele pe care le creeaza jocu la instalare in sistem. Poate sa fie numa un fisier X sau pot fii mai multe fisiere X. Atat 2011 cat si 2013 fiind pe aceea-si platforma, destinatia fisierelor la instalare este aceea-si (default) si de ce zic asta, pentru ca nu m-ar mira ca si denumirea fisierului / fisierelor X sa fie aceea-si ....si atunci normal ca o suprascrie.

Daca vreti sa scapati de anomalie, dezinstalati amandoua jocuri, si instalati doar 2011. Dar nu le stergeti cu DELETE, ca asa nu rezolvati problema. Dezinstalati din executabil sau din control panel.
Ori ce om mere in UPDATE....nu stiu de ce voi mergeti in DOWNGRADE. Very Happy
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mier 23 Ian - 1:29

sdfkz a scris:
Daca vreti sa scapati de anomalie, dezinstalati amandoua jocuri, si instalati doar 2011. Dar nu le stergeti cu DELETE, ca asa nu rezolvati problema. Dezinstalati din executabil sau din control panel.
Ori ce om mere in UPDATE....nu stiu de ce voi mergeti in DOWNGRADE. Very Happy

Banuiam eu ca e ceva la mijloc..inca nu mi-am pierdut simturile.E bun Very Happy
Am jucat mult 2011 ca sa nu-mi dau seama de niste treburi.
Da,am dezinstalat pe amandoua,le-am sters din Program files si din My Games tot.
Apoi am instalat 2011.Tot la fel parca face.

Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  sdfkz Mier 23 Ian - 1:53

Ciudat rau de tot! Cam ce ar mai putea ramane, daca ai dezinstalat tot si re-instalat si tot asa face? Reistall Windows!!....clar, pe undeva, or ramas niste fisiere, care isi fac de cap si nu pot fii sterse...
Sigur, cei de la Giants cand au conceput 2013, nu s-or gandit, ca mai sant oameni care avand 2013 vor sa se mai joace 2011...
Nu inteleg ce iti mai trebuie 2011, cand la 2013 ai tot ce vrei....de la utilaje pana la animale si grafica Question
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mier 23 Ian - 8:52

Stii vorba aia...prima iubire Very Happy
Stiu ca 2013 e mai fain si are multe chestii dragute,dar din cate am observat mie nu-mi merge alta harta decat aia originala,n-am nici combina pe gustul meu,modurile unele merg ciudat,etc.
Si mi-e dor si de Glenvar putin Very Happy
Da chiar am zis sa instalez Windows-ul,dar o sa vad cum se mai comporta cu timpul.
Bafta!
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  sdfkz Mier 23 Ian - 15:47

Da de ce nu bagi modurile tale din 2011 in 2013? Si mie mi-a placut foarte mult combina BIZON, care dupa parerea mea, este cea mai reala combina din joc....atata mi-am batut capu pana am reusit sa o bag in 2013.
Mai am UTB lui Adriano, dar si pe ala il bag repede + modurile facute de mine.

sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mier 23 Ian - 16:44

Am incercat sa le convertesc,dar nu prea mi-a iesit.
Stii sunt tractoare care au cabina pe suspensii sa vezi alea cum fac acum ca e si balansul ala de care spuneam Very Happy
La alea de scot scriptul ala ca prea joaca
Da nu prea imi place mie asa FS2013..
Adica bine sunt multe adaugate,corectate,revizuite,dar..nu stiu Wink
Parca e cam brusca schimbarea asta.E ciudat..
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

MARE BELEA... Empty Re: MARE BELEA...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum