Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O mica , mare dilema

5 participanți

In jos

O mica , mare dilema Empty O mica , mare dilema

Mesaj  Piky Lun 4 Mar - 18:53

Hai salut,

Desi este offtopic spre sa nu fie vreo problema..
Am si eu intrebare pentru cunoscatori : ce windows ar fi recomandat sa folosesc pe 4gb ddr3?? Am inteles ca 7 dar care ar fi cel mai indicat pe 32biti sau 64??

As ramane recunoscator celor care mar ajuta sa imi deslusesc dilema..daca se poate prin pm si un link la vreo versiune testata de voi personal..torent ceva ....


Multumesc anticipat
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

O mica , mare dilema Empty Re: O mica , mare dilema

Mesaj  Leo Lun 4 Mar - 18:55

eu am pe 64 si sunt multumit de el.cel mai bine cauti pe net pe forumuri despre tehnica si o sa te lamuresti acolo deoarece aici vei gasi tot felul de pareri.succes
un link care te poate ajuta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

O mica , mare dilema Empty Re: O mica , mare dilema

Mesaj  Dejan845 Lun 4 Mar - 19:18

Piki pentru configuratia ce o ai tu ar fi indicat un Windows 7 pe 64bit .Probabil te intrebi si din ce motiv .Pentru a citi toti cei 4 Gb de RAM'i .Daca vrei un Windows stabil cauta-ma pe messenger sau da-mi un Pm .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

O mica , mare dilema Empty Re: O mica , mare dilema

Mesaj  ovidyu Lun 4 Mar - 22:34

are draptate dejan, windows-ul pe 64 bit recunoaste in general toata memoria RAM care o ai in calculator,cel pe 32 nu recunoaste decat 3 gb RAM

Care este diferența dintre versiunile pe 32 de biți și pe 64 de biți de Windows?
Termenii 32 de biți și 64 de biți se referă la modul în care procesorul unui computer (numit și CPU), tratează informațiile. Versiunea Windows pe 64 de biți gestionează volume de memorie cu acces aleator (RAM) mai eficient decât un sistem pe 32 de biți.

Pentru a instala o versiune de Windows 7 pe 64 de biți, vă trebuie un CPU capabil să execute o versiune de Windows pe 64 de biți. Beneficiile utilizării unui sistem de operare pe 64 de biți sunt mai vizibile atunci când aveți un volum mare de memorie RAM instalată pe computer, de obicei 4 GO de RAM sau mai mult. În astfel de cazuri, pentru că un sistem de operare pe 64 de biți poate gestiona volume mari de memorie mai eficient decât un sistem de operare pe 32 de biți, un sistem pe 64 de biți poate răspunde mai bine atunci când execută mai multe programe în același timp și comută între ele frecvent. Smile
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

O mica , mare dilema Empty Re: O mica , mare dilema

Mesaj  sdfkz Mar 5 Mar - 0:54

Eu pentru moment, am luat teapa sa zic asa....si am sa va supun si de ce! Am cumparat un procesor AMD quad-core de 3,6.....dar am ramas orecum dezamagit, cand am vazut, ca, numa unele programe stiu sa lucreze cu 4 nuclee....majoritatea programelor care le folosim noi zilnic, folosesc doar un nucleu....deci trebe sa mai treaca ceva timp, sa apara programe care stiu sa foloseasca 4 nuclee....dar pana atunci 3 nuclee is degeaba.....
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

O mica , mare dilema Empty Re: O mica , mare dilema

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum