Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Moduri by ArchLord(Mircea)

+9
Dejan845
drystan_db
ionut_dinamo
VASYLE21
ionut_ionut
pff
Farming_XX
vasilisvasilis31
Cristi Dinu
13 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  Vizitato Vin 6 Sept - 15:53

VASYLE21 a scris:Laughing  pritene ala nu e telemac e nava spatiala Laughing Eu ti-am zis am muncit ani de zile la el si inca nu e gata plus ca e problema mare la animarea cablului deci inca nu va functiona ca in reaitate 100% da tu vad ca sari de la una la alta fara sa termini nici un mod sa zica ca ba uite asta i gata merge in joc si gata , eu m-am oprint din cauza asta ca nu stiu sa fac texturare si ingame la moduri da un prieten bun o promis ca ma ajuta sa invat si asta o fost ,acuma nici timp nu mai am de modelat..Crying or Very sad
UITE AICI CUM ARATA CELE 2 VERSIUNI DE TELEMAC => http://www.romania-farming.com/t655-vip-vasyle21
Cunosc macaraua aia mai bine ca nimeni altcineva din scoarta in scoarta si tot mi-a fost greu uneori sa vad in ansamblu unele pozitii ale obiectelor. Am peste 1500 de poze cu telemacuri de 12,5 to si in unele momente tot nu imi era clar cum e cate un obiect pus acolo pentru ca nu imi ieseau masuratorile(aici m-am si oprit pentru ca asta e problema la directie cu care imi bat capul acum dar am sistat lucrarile din prcicina unor probleme si nu stiu cand le voi relua),Astea sunt utilaje complexe pe care nu le poate faceoricine si cu atat mai mult un incepator care nu stie toate comenzile de modelat  si nu cunosti nici modelul in sine bine ,ca e usor de zis ma ce ii asta un cub scobit pe 4 roti si un alt cub care se roteste si bla bla floare la ureche ... asa ziceam si eu ca ii simplu si usor da nu e asa deloc si am vazut pe pielea mea da eu is inebunit dupa genu asta de utilaje si cu astea am crescut deci le cunosc foarte bine si stiu desre ce vorbesc .Apreciez foarte mult gestul si faptul ca te chinui sa faci ceea ce este  de admirat dar sper sa nu te superi, da' ti-am zis incepe cu ceva usor pe masura ta nu te avanta aiurea la moduri complexe pe care nu le cunosti si nu sti cum functioneaza...
Ai si tu dreptate vasyle,ce pot sa zic,ceea ce ai creat tu nu se aseamana aproape deloc,insa modul Telemac 12T de care m-am apucat eu este inca in lucrari,inca nu este pus tot la locul lui,si chiar daca ar fii nava spatiala,inseamna ca am inventat un nou mod pt Farming Simulator 2013 Very Happy Slogan:"Te-a suparat vecinu si vrei sa-i faci cercuri in lanurile de porumb?Foarte simplu!Descarca nava spatiala by Archy si ardei stiuletii Smile) Atentie!Functioneaza doar pe multiplayer=))"

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  vasilisvasilis31 Vin 6 Sept - 16:23

chiar nu te pot intelege
ma baiatule lucreaza in privat 2 luni de zile sa inveti si tu ceva, te faci de ras cu chestile alea, si mai spui ca ai 17 ani , pai unul de 11 12 ani lucreaza mai bina ca tine, fara suparare sau raspunsuri aiurite,
scurt si la obiect
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  Vizitato Vin 6 Sept - 16:35

vasilisvasilis31 a scris:chiar nu te pot intelege
ma baiatule lucreaza  in privat 2 luni de zile sa inveti si tu ceva, te faci de ras cu chestile alea, si mai spui ca ai 17 ani , pai unul de 11 12 ani lucreaza mai bina ca tine, fara suparare sau raspunsuri aiurite,
scurt si la obiect
Of of of @vasilisvasilis31,vad ca numai tu imi comentezi de rau pe aici,omule veziti de treaba ta Neutral Daca nu-ti convine topicul meu si ce fac eu,nu ma raspunde aici,marcheaza-l ca citit si gata Neutral Am dreptul,ca toti de aici,sa stiu,cum pana mea ai vrea sa stiu daca unul ca tine ne interzice sa invatam din greseli?Da!Invatam sa lucram doar prin alte propuneri,sugestii,nu prin comentariile tale joase,care nu sunt urmate de nimeni vad ca Smile
N-o lua cu rautate,dar iti dau un exemplu,de ce Cristi Dinu,modder mai bun decat tine,mai ales acum,nu mi-a spus decat odata sa lucrez in privat la ceva care sincer dupa mi-am dat seama ca e o porcarie,acea eoliana
.
Credema cand iti spun,lucrez din mai pana acum si de acum inainte in Sketchup,am invatat sa-l folosesc,sa modelez,daca tie nu-ti convine ce fac,ti-am zis,marcheaza acest topic ca citit si gata,raspunsuri aiurite nu ti-am dat,iar scurt si la obiect inseamna ca la tine un mod calumea inseamna sa-l faci numai in Cinema4D sau in AC3D nu?Ma omule!Dupa cate am vazut,AC3D este compatibil cu XP,are trial doar 14zile,dupa care trebuie sa platesti licenta,deci e naspa,Cinema 4D nu este compatibicul cu XP(sau cel putin nu e compatibil cu XP SP2).Intelege ca nu toti putem lucra la rangurile la care lucrezi tu,in curand chiar si utb,si sa nu uitam de Cristi Dinu,care de fiecare data uimeste,insa mai sunt multi.Eu ti-am spus parerea mea despre comentariile tale aduse la adresa modurilor mele,ti-am dat si un sfat ce sa faci,daca vrei asculta-l daca nu asta-i treaba,va trebuii sa-ti reamintesc de fiecare data cand postezi cate o "jignire" la adresa mea si a ce fac eu ca nimeni nu-i perfect si ca nu toti ne permitem sa dam bani pe tot felul de programe Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  dragos17 Vin 6 Sept - 17:28

@Mircea nu mai iti da atata importanta
nimeni de aici nu are programe cu licenta asa ca mai taci daca cauti pe internt gasesti orce gratis
vasilis a facut peste 20-30 de moduri in Sketchup acuma a trecut si la alte programe, sketchup e un program de facut cladiri sunt unele moduri care poti sa fi as in sketchup si tot nu poti sa le faci, programul nu permite

si referitor la ce moduri ai facut pana acuma nimic nu seamana cu realitatea, daca un copil de 10 ani il pun sa deseneze un garaj il face de 10 ori mai bine ca ce ai facut tu in 3d
eu google sketchup il folosesc de aproape 2 ani, doar acuma am postat pe forum ce fac eu in skp
sincer te faci de ras cu ce modele postezi, nu mai pune poze pana nu inveti sa il folosesti
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  Mihay92 Vin 6 Sept - 18:32

Ac3d e gratis frate,gasesti cu tot cu licenta...
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  schneider4955 Vin 6 Sept - 18:45

Va rog,nu imi faceti placerea de a va darui direct un ban,fara nici un avertisment,ca nu prea am chef sa stau sa va citesc posturile voastre in care va certati unul pe celalalt,eu propun sa incheiati discutiile.

• Mircea : Daca tu chiar vrei sa ne demonstrezi ca poti progresa si poti face moduri frumoase si reale,vasilis ti-a dat direct ideea,lucreaza in privat,fara sa vada nimeni ce faci tu,iar dupa o perioada sa postezi poze cu acele moduri,ca in acest moment,ce faci tu,fac multi incepatori,ca sa poti fi modelator 3D,trebuie sa ai niste calitati :

1. Imaginatie(de exemplu,cand iti faci un obiect din mintea ta,dar sa respecte niste termeni sau repere ai/ale realitatii si credibilitatii) ;
2. Simt estetic (sa ii dai o culoare/textura reala,fara chestii nefolositoare si alte "brizbrizuri" ;
3. Simt rational (obiecte la scara 1:1 in joc cu niste animatii ca in realitate) ;
4. Rabdarea (daca nu ai asa ceva,mai bine iti dai cu tezla undeva,decat sa te apuci de modelat) ;
5. Bun simt (ma rog,este ceva ce eu de multe ori n'am,dar vad la Cristi Dinu/vasilis/Liviu/Skyline/Andrei Valentin/adriano/sdfkz,ca au asa ceva),dar la tine nu vad Mircea,ca te certi cu vasilis si cu alti utilizatori.

Si acum cateva cuvinte despre fiecare,ca sa nu se simta nimeni exclus :

CristiDinu,a facut mereu cate ceva,si imediat l-a impartit cu toti utilizatorii,merita "aplauze" si respect ca a ramas pe forum aici si isi continua proiectele aici,dupa ce multi i-au reprosat multe.
Liviu,a facut ceva,propriul tractor din curte,initial a vrut sa il imparta cu toti,dar cand au inceput multi sa isi bata joc de munca lui,a anulat proiecte care erau destinate jucatorilor de LS/FS romani,adica,din cate imi aduc aminte : un U650/disc GD 3.2/semanatoare SUP29/plug PP3/4,dar am discutat cu el si o sa faca cateva moduri care vor fi destinate publicului,dar este ocupat cu muncile campului.
Skyline,a facut un 3650,pentru public,vad ca nimeni nu prea a fost interesat,dar se vor vedea multe in pozele multor utilizatori de aici si de prin alte cotloane ale lumii.
Andrei Valentin,a facut o gama impresionanta de utilaje romanesti,dar multi si-au batut joc de ea,fara pic de respect si bun simt,pentru cate a facut,cuvintele sunt de prisos,este un om bun,a cheltuit din propriul buzunar bani,fara sa ceara de la nimeni nimic,ca sa faca forumu' asta si restul,asa ca va rog sa ii aratati respectul cuvenit,altfel,vedeti URSU'.
Adriano,si el a facut multe utilaje,combina CP12/tractoarele,el este ocupat cu munca si restul atributiilor unui cap de familie,lui,multi nici macar un multumesc nu i-au spus,dar ei continua si in ziua de azi sa isi bata joc de munca lui si de timpul investit in moduri,ca daca era un om indiferent,nu il posta si il tinea pentru el,sa se joace el,dar nu a facut asta.
Vasilis,"Fericiţi ultimii... căci vor fi cei dintâi",si el,ca si restul celor despre care am spus cateva cuvinte,a facut multe moduri,unele foarte reale si reusite,altele mai putin,si aici vorbim despre cele de la inceputul carierei sale in modelat 3D,multi uita ca el a fost un exemplu pentru ei si,daca nu exagerez,un model de urmat,ca si ceilalti modelatori enumerati de mine,lui,la numarul sau impresionant de moduri,ii este reprosat ca unul este mai bun ca el si tot asa,uitati un lucru baieti,el face totul in SKETCHUP NU IN AC3D/CINEMA 4D,in Ac3d,faci un cub,tragi de colturi,in C4d,la fel,in SketchUP,rar folosesti aceea comanda,in rest doar taieturi si stersaturi,si este foarte greu,sa faca cineva in SKETCHUP,din Romania,ce face el,asa ca daca nu ii aratati respect si sa vorbiti frumos cu el,ca este mai in varsta ca multi de aici si are copii de o seama cu multi utilizatori,o sa vedeti ce inseamna sa va puneti cu mine la capitolul cearta si nu voi actiona prin ban/warn,direct cearta si injuraturi,"ca la usa cortului",dar daca aici sunt multi care nu il respecta pe un forum,pentru munca lui,ce sa mai vorbim despre viata reala,in care aproximativ 98% din colectivul de membri ai acestui forum,plange sau fuge la mama,daca tipi putin mai tare la ei.
sdfkz : la el,multa lume ii stie povestea,ca nu s-a sfiit sa o imparta cu toata lumea,iar el este o foarte buna dovada de incredere in fortele proprii/daruire unei pasiuni dragi lui si disciplina,"la locul de munca".

Scuzati-ma pentru acest post,foarte mare,dar am vrut sa va arat,ca fara bun simt si respect,nu poti face nimic,in viata reala sau in cea virtuala,iar daca eu trebuie sa va invat chestiile astea,inseamna ca,scuzati-ma,dar asta este,aveti niste parinti care nu au stiut sa va invete in cei 7 ani de acasa si restul pana la pubertate,nici eu nu sunt usa de biserica,dar eu macar recunosc ca am primit o educatie frumoasa,dar am ales calea asta a realismului si a injuraturilor,fara de care,in ziua de azi,daca nu le-am folosi,am pica tot noi de prosti.

Asa ca,ma repet,daca nu terminati cu scandalu' si nu luati aminte la ce am spus aici,o sa am grija in particular de voi.


Ultima editare efectuata de catre schneider4955 in Vin 6 Sept - 23:18, editata de 1 ori

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  vasilisvasilis31 Vin 6 Sept - 20:50

schneider4955 nu te mai chinui sa le dai esplicati ca tot mucosi vor ramane,
vorba ta de mai demult (mai degraba 10 persoane utile pe forum decat 1000 de copii (tamponati ) care stiiu sa comenteze aiurea sir sa se faca prezenti) si scuzatimi termenul dar asta este realitatea , macar acest forum sa fie protejat sa nu se ajunga ca celelalte, in ghilimele (index) de acum incolo taiat si spanzurat asa vom aduce ceva bun pentru aceasta comunitate , pe parcurs voi veni si cu moduri ce vor fi publicate si asa vor veni si alte moduri din partea altora.
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  ValentinFicea Sam 7 Sept - 16:45

Urat din partea ta sa faci comparatii intre doua persoane de pe urma carora aveti cu ce va juca...probabil acum nu va mai mirati de ce nu mai primiti nimic de la ei!!
ValentinFicea
ValentinFicea

Mesaje : 91
Data de inscriere : 17/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri by ArchLord(Mircea) - Pagina 3 Empty Re: Moduri by ArchLord(Mircea)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum