Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sectiunea descarca moduri sau site-ul

+5
ovidyu
robiman99
Alin Slide
Dejan845
Ovidole
9 participanți

In jos

Cum ati vrea sa fie locul de unde sa descarcati modruri?

Sectiunea descarca moduri sau site-ul I_vote_lcap76%Sectiunea descarca moduri sau site-ul I_vote_rcap 76% 
[ 28 ]
Sectiunea descarca moduri sau site-ul I_vote_lcap24%Sectiunea descarca moduri sau site-ul I_vote_rcap 24% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 37
 
 
Sondaj inchis

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Ovidole Lun 15 Apr - 13:11

Am deschis acest sondaj ca sa vad cum ati vrea sa fie sectiunea pentru Download Moduri.

Ori cum este acum(sa nu se vada pe index, dar sa o puteti deschide de pe un anumit buton..deocmdata l-am lasat pe cel de sub iconn-ul cu YouTube ) ... acesta este link-ul cu categoriile : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ori pe site-ul facut de @Ovidyu
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Dejan845 Lun 15 Apr - 17:20

Ambele variante sunt benefice , dar daca se adopta prima varianta , ar fi bine ca modurile sa fie urcate pe zippyshare sau alt site , fara sa astepti mai mult de 10 secunde si o viteza de download acceptabila .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Alin Slide Lun 15 Apr - 18:19

Eu votez pentru site-ul nostru (nu cel al lui Ovidyu) . Si daca cautati UPLOADER sunt disponibil deoarece site-ul asta e mult mai usor fata de cel a lui Ovidyu. Ma inscriu Very Happy .
Alin Slide
Alin Slide

Mesaje : 243
Data de inscriere : 01/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  robiman99 Lun 15 Apr - 18:46

Si eu votez pentru site-ul nostru deoarece imi place mai mult si ii mai simplu,nu tot intri pe o suta de site-uri ca sa descarci un mod,ii mai bine doar suntem un forum si trebuie sa avem si noi sectiune de download ca celelalte forumuri romanesti si ca cele unguresti!

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Ovidole Lun 15 Apr - 18:57

Ovidyu eu sper sa nu te superi, dar am facut acest sondaj pentru ca au fost cativa cu care am vorbit si mi-au spus ca asa ar fi mai bine...uni mi-au zis ca se incarca foarte greu, ca viteza de download nu e foarte mare pentru harti(asta cu viteza depinde de internet-ul fiecaruia....ce fel de abonament au).

Sondajul va dura pana miercuri. Dupa ce se va termina sondajul si vom avea rezultatele am sa am timp sa ma ocup de uploaderi(care vor fi intre 3 si 5)
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  ovidyu Lun 15 Apr - 19:32

ce sa mai, nu ma supar ,
ma asteptam la asta
dam inainte ,da nu dam deloc de fapt,mai bine zis,
omu e cum e, lui ii place sa faca postari, cica e dificiL,da la cum am explicat eu daca nu faci inseamna ca nu ai nici o treaba cu utilizarea unei platforme wordpres, dupa ce am explicat in videotutorial mot a mot sau cum se scrie mai exact adica cuvant cu cuvant..na..ce sa mai zic..
cu site-ul a fost o problema la server si v-am postat si print screen ca am prins 4 mb/s si ceva..de pe direct download de pe site, voiam sa avem un site aparte nu pe forum,ca se putea face redirectionare, da na..
acuma site-ul merge foarte bine ,si rapid, dar asta e...

votati in continuare unde vreti sa puneti,
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  robiman99 Lun 15 Apr - 21:20

Ovidyu,eu vreau sa iti spun ceva si te rog foarte frumos sa nu te superi dece am sa iti spun dar au mare dreptate.Adica viteza mea la net ii foarte buna,am abonament UPC mare dupa care platesc mult si calculatorul meu ii foarte bun,are procesor de 3,2ghz si imi merge foarte greu.Si dureaza mult sa descarc un mod,adica decat sa intru pe o suta de site-uri ca sa descarc un mod si imi pierd o ora in care ma puteam juca,asa mai bine iau modul de unde il luati voi pentru uploadat.Sper sa nu te superi dar asta e adevarul.Noapte Buna Sleep

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  ovidyu Mar 16 Apr - 18:49

flacau nu vreau bsa ne certam tu cred ca nu ai vazut sau nu stiu ce se intapla, ca eu am scris mai sus de postarea ta,ca a fost o probleme cu site-ul care acuma s-a rezolvat, incearca site-ul acuma si spune-mi cum merge, tu vorbesti ca merge greu,adica asta se intampla sa zic poate saptamana trecuta la inceputul saptamanii..poate, dar nu acuma, inainte sa scrieti ceva verificati inainte,in cazul tau puteai sa verifici inainte sa faci postarea, sa vezi cum merge site-ul si scriai cu trebuie, a mers mai rau saptman trecuta dar acuma merge bine, nu cum ai scris tu ca merge rau, pentru ca asta a fost la trecut, invatati-va sa faceti un lucru bine,pana la capat, nu induceti lumea in eroare , ca asa multi se iau dupa altii si nu verifica ei insisi,sa vada care e treaba, cu adevarat.

sper sa o luati ca pe un fel de sfat..bun zic eu..ca de multe ori o sa trebuiasca sa faceti asa ceva..si daca e cum faceti acum nu o sa faceti nici alta data.. ce trebuie..adica sa veretificati un lucru si sa nu spuneti ca este intr-un fel in prezent cand el defat era acu o saptamana ( in cazul site-ului care acum o saptamana adevarat a mers rau, dar acuma merge foarte bine)..
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 16 Apr - 19:06

Care e site-ul lui ovidiu?
Ca nu stiu despre ce e vorba.
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Liviu Mar 16 Apr - 19:37

Eu unul sustin siteul separat de DW este un mijloc bun de a lua moduri numai ca cei care sau propus ca uploaderi nu sau descurcat dar daca incarcau vreo 20 de moduri sigur le intra in cap cum se face ma bagam eu dar nu am timpul necesar Sad
Liviu
Liviu
Moderator
Moderator

Mesaje : 467
Data de inscriere : 11/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 16 Apr - 19:48

Deci eu nu stiu care e acel site despre care se tot vorbeste.
Poate se posteaza si aici un link cu site-ul ca sa-mi dau seama.
Daca de acel site se ocupa cineva care face treaba buna in sensul ca sa trieze toate modurile si sa le lase doar pe alea fara probleme si sa mearga ok si texturi reale si fara alte adaugiri gen 100 de trupite si semanatori imbinate si mai stiu eu ce culori schimbate..gen lemken cu rosu,NH cu verde,etc..eu sunt de acord cu site-ul.
Bine se poate si aici pe forum face la fel.Adica 1-2 persoane care stiu cum sunt ele in realitate utilajele sa poata selecta pe cele fara probleme.
Adica eu nu downlodez 20 de tractoare Fendt si doar unul sa mearga bine....
Ori downloadez un mod frumos,realizat bine,fara probleme ori nu.
Sper ca ati inteles unde bat..
Pana la urma eu zic ca e mai bine un site,dar sa se ocupe cineva de el asa cum trebuie si sa selecteze modurile.
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  dragos17 Mar 16 Apr - 20:07

Ravasy(John Deere) a scris:Deci eu nu stiu care e acel site despre care se tot vorbeste.
Poate se posteaza si aici un link cu site-ul ca sa-mi dau seama.
Daca de acel site se ocupa cineva care face treaba buna in sensul ca sa trieze toate modurile si sa le lase doar pe alea fara probleme si sa mearga ok si texturi reale si fara alte adaugiri gen 100 de trupite si semanatori imbinate si mai stiu eu ce culori schimbate..gen lemken cu rosu,NH cu verde,etc..eu sunt de acord cu site-ul.
Bine se poate si aici pe forum face la fel.Adica 1-2 persoane care stiu cum sunt ele in realitate utilajele sa poata selecta pe cele fara probleme.
Adica eu nu downlodez 20 de tractoare Fendt si doar unul sa mearga bine....
Ori downloadez un mod frumos,realizat bine,fara probleme ori nu.
Sper ca ati inteles unde bat..
Pana la urma eu zic ca e mai bine un site,dar sa se ocupe cineva de el asa cum trebuie si sa selecteze modurile.

[url=asta][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] este saitul
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  ovidyu Mar 16 Apr - 22:15

mai dragos, se cunoaste ca nu stii ce este ala un website, tu nu stii sa faci diferenta dintre un forum si un website
ce link ai dat tu acolo duce tot aici pe forum,e o alta sectiune cu un redirect doar, care putea la fel de bine sa apara si pe prima pagina..a form-ului

ravasy este vorba de website-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si data fiind problema ca e greu de pus moduri pe site, desi nu e asa greu,
daca se va alege site-ul,doar daca se va alege site-ul sau macar daca vom avea vreo 2 uploaderi, o sa fac un website cu moduri pe prima pagina,fara hosting direct, unde se vor pune moduri cu link de zippyshare si myuplbox, si o sa arate super,foarte foarte bine, si o sa fie foarte usor de folosit, repet, o sa se miste foarte foarte repede, acuma depinde de voi,macr sa am 2 membri, care sa urce moduri, o sa fie super, si o sa vin cu printscreen-uri cam cum va arata,dar daca am uploaderi,
asta ca sa il modific sa nu mai existe discutii ca nu merge sau merge incet, cu toate ca acu e rezolvata problema,totusi o sa il fac si mai bun,
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  dragos17 Mar 16 Apr - 22:59

pai puneti fratilor acolo sub intrebarea ce sa votam
nu veniti acuma cu linkuri
ati pus lumea sa voteze fara sa dati imformati complete


pe situl .uk sunt multe moduri testate si iti spune clar daca au probleme sau nu
cineva va controla modurile inainte sa fie puse ?
daca nu vor fi controlate este munca inutila, putem descarca de pe situri straine unde sunt testate

dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Cristi Dinu Mar 16 Apr - 23:06

Intre timp mi-am schimbat si eu parerea despre functia de uploader.Problema sta in felul urmator:
Cred ca oricine vrea un mod se duce si il cauta direct "de la sursa " cum s-ar spune,cel putin asa fac eu.Stiu ca ar fi frumos sa avem la noi pe forum sau un alt site(cel al lui ovidiu) o sectiune de unde sa descarcam moduri ,dar cam e o munca inutila ce ar trebui sa faca un uploader,sa ia un mod sa-l mute dintr-o parte in alta si pe deasupra i se poate aduce acuze ca nu a mai testat si modul respectiv.Eu v-am spus o parere,acum ramane la alegerea administratorului si a moderatorilor ce se va face in privinta modurilor.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  ovidyu Mier 17 Apr - 8:30

in primul rand dragos17

andrei a facut subiectul asta si sondajul, eu cred ca el trebuia sa scrie in dreptul : site-ul lui ovidyu sa mai scrie si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , daca e dupa cum zici tu ca sa stie lumea ce voteaza,

cristi bre eu am vrut sa facem ceva, frumos, unde nu e obligatoriu sa muti modurile dintr-un site pe altul,poti pune si cate 1 mod sau 2,si sa le testezi, dar sa avem un site al nostru, cum au toate natiunile creca, si brazilia, si in germania nu mai spun cate sunt, polonia,ungaria etc..

ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Ravasy(John Deere) Dum 21 Apr - 13:59

Eh..asa da.Acum vorbim altfel pentru ca atunci cand votezi ceva trebuie sa stii ce sa votezi nu?
Arata destul de bine.Si mie chiar imi merge usor.Am downlodat 2-3 moduri ca proba.
Ovidiu te-am votat.
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  ovidyu Dum 21 Apr - 22:00

multumesc, dar spune-le lucru asta si celor care crewd ca site-ul merge greu,dupa cum am spus problema a fost rezolvata acuma o saptamana in urma, merge foarte bine site-ul,
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Sectiunea descarca moduri sau site-ul Empty Re: Sectiunea descarca moduri sau site-ul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum