Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Romania Modding Society

+24
ionut_dinamo
MaxIULIAN aka Anjunaboy
robiman99
wnw
SkylineR34
Piky
ValentinFicea
Ravasy(John Deere)
vasi97
slide7920
cosminandrei12
@driano
sdfkz
Leo
VASYLE21
dragos17
Mihai94
schneider4955
Dejan845
gabitala
Ovidole
Liviu
Cristi Dinu
vasilisvasilis31
28 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vasilisvasilis31 Mier 5 Dec - 19:22

nu am imagini pe dedesupt si nici la cilindri nu am gasit ce mia venit in cap aia am facut, orcum nu mai modific nimic , cui nui place sau convine nu are decat sa is faca ,
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  cosminandrei12 Mier 5 Dec - 20:05

vasilisvasilis31 am gasit eu scrie pe google tafuri rasturnate si o sa iti dea e decat o imagine
cosminandrei12
cosminandrei12

Mesaje : 239
Data de inscriere : 23/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Mier 5 Dec - 23:00

Vasilis am anexat o poza, cu cilindrul hidraulic de la directie....cel care articuleaza. Taful are 2 cilindrii unde este articulatia unul pe stanga si unul pe dreapta...cand tafu este drept cei doi cilindrii is intre-deschisi iar cand vireaza la dreapta, cilindrul drept este inchis iar cilindrul stang este deschis.
Cilindrii sant putin mai mici in diametru decat cei de la LAMA si mai scurti...am rugamintea daca poti sa ii faci ca ii animez eu...nu e problema! Multumesc.

Romania Modding Society - Pagina 4 Tafvasilis
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vasilisvasilis31 Joi 6 Dec - 20:22

Romania Modding Society - Pagina 4 FaInxRomania Modding Society - Pagina 4 UZIgFRomania Modding Society - Pagina 4 3oa9vRomania Modding Society - Pagina 4 95nE0Romania Modding Society - Pagina 4 IZCRvRomania Modding Society - Pagina 4 9o4W5
sdfkz ,andrei valentin si adriano , am sa va las link de la model pe yahoo , ce osa mai trebuiasca sa fac sami spuneti sau sa inlocuiti voi
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Leo Joi 6 Dec - 21:48

a iesit super.o sa ajungeti mari daca o tineti tot asa Very Happy
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Mihai94 Joi 6 Dec - 23:05

foarte frumos bravo
Mihai94
Mihai94

Mesaje : 139
Data de inscriere : 16/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  @driano Vin 7 Dec - 8:01

arata superb vasilis!! este foarte reusit modelul!!
@driano
@driano

Mesaje : 24
Data de inscriere : 23/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Vin 7 Dec - 10:47

am gasit un utilaj forestier foarte fain WOODLINER montat pe sasiu de Roman sau Dac...

Romania Modding Society - Pagina 4 Woodliner2

Romania Modding Society - Pagina 4 Woodliner1

Is turbat...m-a tras curentu la gat si is tapan...nu pot sa ma intorc si inebunesc abia ma misc
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  schneider4955 Vin 7 Dec - 14:12

sdfkz a scris:am gasit un utilaj forestier foarte fain WOODLINER montat pe sasiu de Roman sau Dac...
Cel mai probabil este sasiu de MAN.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Ovidole Lun 10 Dec - 14:43

arata foarte misto vasilis... in curand poze si cu ce am facut eu Very Happy
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vasilisvasilis31 Lun 10 Dec - 21:12

Romania Modding Society - Pagina 4 U6EDIRomania Modding Society - Pagina 4 GmxE4Romania Modding Society - Pagina 4 XMc4eRomania Modding Society - Pagina 4 Uozm2Romania Modding Society - Pagina 4 LYYgo
urmatorul mod
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  dragos17 Lun 10 Dec - 21:45

asta da

cand am vazut primele poze am zis nimic special o remorca de lemne am mai vazut si pentru 2011
dar cand am dat pagina mai jos si am vazut despre ce e vorba am ramas uimit

abia astept sa vad ce animatie realistica va avea

bravo tineti tot asa
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Mar 11 Dec - 4:21

Vassilliss tirantii aia sant ficsi sau mobili? In realitate sant mobili...pentru ca pe rolele alea este un cablu....defapt camionu asta este auto-incarcator. Se incarca singur nu are nevoie de ifron sau macara....
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 11 Dec - 10:35

Tare camionul
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vasilisvasilis31 Mar 11 Dec - 14:29

tiranti sunt mobili , am lucrat ceva ani in padure si stiu cum functioneaza acest camion , asa este sdfkz acest camion incarca singur , puntea din spate este ridicata tot pe baza de cabluri, nu are cilindri deloc
Romania Modding Society - Pagina 4 Ef_04
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  ValentinFicea Mier 12 Dec - 15:31

Superbe modelele tinetiva de treaba...Bafta !!
ValentinFicea
ValentinFicea

Mesaje : 91
Data de inscriere : 17/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  VASYLE21 Dum 16 Dec - 14:45

Foarte bine arata ambele si taf-ul si romanul stil peridoc! Bravo de abia astept sa vad ce mai faceti Smile
VASYLE21
VASYLE21

Mesaje : 73
Data de inscriere : 23/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Mar 18 Dec - 12:58

Adriano, ai vorbit cu cei de la GIANTS? Is de accord cu Addonul nostru? Cred ca ar trebui sa ii informam si pe ceilalti colegi de forum in legatura cu asta....

Am vazut ca fiecare din echipa a facut cate ceva....eu am ramas codasul....si m-am gandit sa fac o masina de incarcat - descarcat lemne, romaneasca, fabricata la Braila la Promex....

Romania Modding Society - Pagina 4 Mg2000a

Dar nu ma pun sa o modelez pana nu stiu ce se va intampla cu Addon-ul! Daca il accepta cei de la GIANTS sau nu. Daca il accepta, atunci o construiesc....daca nu, facem ceva mai usor...pentru ca nu merita zile de munca si dupaia sa vezi tot felul de maestri ca isi baga ghiarele in munca noastra. (nu ma refer la nimeni, vorbesc la modul genereal).
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  VASYLE21 Mar 18 Dec - 14:01

Seby daca tu il faci pe asta esti cel mai tare!! Ma batea gandu asta vara sa incerc sa il fac pe asta sau promexu al nou cu lama in fata! Ar fi fost frumos sa fie tot pack-ul gata de craciun cu snow mod si era super petrecere in lumea farming-ului virtual Smile
VASYLE21
VASYLE21

Mesaje : 73
Data de inscriere : 23/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Mar 18 Dec - 14:10

Stii ce usor e de facut? Ii acela-si script ca la tih sau ca la excavator....atata tot ca se ridica cabina! Si stii ce ii fain? ca nu ai tiranti....cum is cei de la cupa....Pentru mine nu e greu de facut deloc. Dar astept raspuns cu Addon-ul ce se intampla sa vedem ce zic cei de la Giants. Pana atunci nu fac nimic.
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  VASYLE21 Mar 18 Dec - 14:20

Eu iti dau un sfat prietenesc pune mana si fa-ti provizii de pe site-ul lor ca o sa il reformateze in curand si o sa te prinda in off side fara imagini fara nimic,asa ca ia tot ce prinzi de pe acolo la toate categoriile(postere,filmulete,specificatii tehnice in pdf ca iti vor fi utile)
In materie de modelare nu e greu de facut ca nu is multe tablarii indoite sau cu forme sofisticate,iar ca model estetic ii chiar fain!
VASYLE21
VASYLE21

Mesaje : 73
Data de inscriere : 23/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Ovidole Mar 18 Dec - 17:59

Intradevar arata foarte bine si nu e foarte mult de munca la modelare.

Eu unu cred ca nu o sa ne accepte Add-onul niciodata.Si chiar daca l-ar accepta ne trebuie licenta pentru ce modelam plus ca daca e sa il publicam(cu plata) ne trebuie licenta si pentru programele pe care le-am folosit, deci nu cred ca o sa ajungem nicaieri...sa speram ca nu e asa cum zic eu, da nu prea cred
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Piky Mier 19 Dec - 4:54

Cam ai dreptate Andrei! Cei de la giants ca sa va ofere licenta pentru addon o sa va ceara licente pentru toate modurile din joc. De la producatorul modelului de drujba/ a autovehiculelor ai a tot ce tine de addon vostru.cum au ei licenta pentru fiecare utilaj din joc. In al doilea rand nu cred ca voe da licenta j vor dezvalui din secretele lor pentru a face addon ca stiti ca e codat .Dlc unor persoane fizice care sa nu aiba nici o obligatie sau raspundere fata de ei. Absolut totul se face in termeni legali, cu licente si multe alte cerinte ce sincer cam va depasesc.de altfel cam pe toata lumea. Si ca sal faceti addon in acest moment va chinuiti degeaba.tot.moduri o sa finalizati. In acest moment jocul nu accepta addonuri.ca sa vil accepte trebuie ca cei de la giants sa scoata un update anume pentru versiuni de addon.sau sa criptati addon vostru impreuna cu ei ca sa modifice parametrii jocului.de var aproba ar fi de munca pe putin jumatate de an.si munca seriosa nu gluma.

Sa nu mio luati in nume de rau dar daca leati lasat mesaj pe privat sau. pe gdn in privinta addonului puteti fi siguri ca nu veti primi nici un raspuns.cei de la giants tin mult la secretele jocului si un acord ar insemna sa imparta aceste secrete cu voi ca sa stiti in ce fel sa lucrati cu addon iar asta nu cred ca o sa se intample vreo data

P.s daca am mai gresit scuzati gramatica is pe mobil in timpul serviciului...
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  sdfkz Mier 19 Dec - 12:12

E posibil sa fie adevarat, ce spui tu....dar in cazul licentelor, utilajelor, avem noroc! Pentru ca majoritatea nu se mai fabrica....dar si daca am cere la producatorii romani, crezi ca nu am primi? Pana la urma prosti sa fie sa nu ne dea....pentru ca le facem reclama gratis...si nu ori ce reclama de 2 lei cum ii la televizor.

Iar cei de la giants, pot sa accepte propunerea noastra...ma gandesc ca nu sant multi ca noi, care sa le solicite asa ceva...eu unul sant de accord sa le trimitem pachetul de utilaje, iar iei sa faca addonul, unde sa intre si numele nostru pentru ca aici vorbim de programare....ramane sa vedem ce spune Adriano...el a zis ca incearca sa ia legatura cu iei. Vedem ce raspuns primim, iar la urma facem o sedinta de echipa si vedem daca se merita sau nu!

Possibil ca cineva din echipa sa aibe acel DVD de modding cumparat cu jocu ai acolo poate sa existe tutorial de addon.
Pana la urma urmei....incercarea moarte nare...daca ne accepta propunerea cei de la giants bine, daca nu, iar bine.
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Dejan845 Mier 19 Dec - 13:34

In acel DVD de modding cumparat cu jocul nu exista asemenea tutorial , de addon . Spor la treaba .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 4 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum