Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Romania Modding Society

+24
ionut_dinamo
MaxIULIAN aka Anjunaboy
robiman99
wnw
SkylineR34
Piky
ValentinFicea
Ravasy(John Deere)
vasi97
slide7920
cosminandrei12
@driano
sdfkz
Leo
VASYLE21
dragos17
Mihai94
schneider4955
Dejan845
gabitala
Ovidole
Liviu
Cristi Dinu
vasilisvasilis31
28 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  cosminandrei12 Mier 30 Ian - 19:33

eu am un bord de A1800
cosminandrei12
cosminandrei12

Mesaje : 239
Data de inscriere : 23/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Leo Vin 1 Feb - 20:30

buna idee si eu pot sa fac rost de poze de 650 Very Happy
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  SuperStars Sam 2 Feb - 17:48

Arata super tare remorca nici nu am cuvinte sa spun cat e de frumoasa....Sdfkz super ideea cu setul de utb;)
Vasilis am o intrebare in ce program lucrezi?(in afara de google skp)
SuperStars
SuperStars

Mesaje : 26
Data de inscriere : 02/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Dejan845 Sam 2 Feb - 17:50

Vreau sa va intreb ..in caz ca va apucati de Utb-uri vor fi publicate sau vor ramane VIP?

Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Echipe

Mesaj  ionut_dinamo Mar 12 Feb - 21:49

Deabea astept dar va apucati?Vor fi VIP?
ionut_dinamo
ionut_dinamo

Mesaje : 158
Data de inscriere : 25/01/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vLaDuTu Mier 13 Feb - 17:02

modurile cred ca vor fi wip

vLaDuTu

Mesaje : 90
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Ovidole Mier 13 Feb - 18:08

vor fi publicate, dar nu cred ca o sa ne apucam...bn poate se apuca ceilalti, dar eu unu nu am timp sa ma ocup de modding si pentru echipa. Am foarte multe proiecte incepute si nici unul terminat pana acum..nu mai am nici timp de cad cu pregatirea.

Eu unu vreau sa imi termin mai intai proiectele pe care le-am inceput(Harta + cateva moduri) si dupa numai bine termin si cursul de pregatire si am timp sa ma ocup.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Ovidole Lun 18 Feb - 19:06

Salut!..ce facem?...sterg acest subiect pana in vara cand avem toti timp ca sa lucram si sa facem ceva frumos?...acum nu se poate lucra in echipa.

Eu unu nu am nici o sansa sa fac ceva pana in MAI(adica sa lucrez repede..sa termin un mod in 2-3 zile)...acum nu stiu cum aveti si voi timp.. daca vreti sa lucrati in continuare o sa las acest subiect, daca nu o sa il sterg si can o fi sa avem toti timp o sa il redeschid.

Astept raspunsul vostru!
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Liviu Lun 18 Feb - 19:12

Eu zic sa nu il stergem pur si simplu inchis din motive sa zicem de timp
Liviu
Liviu
Moderator
Moderator

Mesaje : 467
Data de inscriere : 11/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  vasilisvasilis31 Lun 18 Feb - 19:13

eu unul spun sa il stergi
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  ovidyu Sam 23 Feb - 22:37

Salutare tuturor !
Cred ca ma cunaosteti poate, sunt Ovidyu,am fost si pe .info Administrator.
Bre, vreau sa va zis si eu o vorba la "copilasii" astia care sunt sub 14 ani si joaca farming simulator,dar si la cei care sunt peste 14 ani si joaca farming simulator.
Joc de ceva timp farming simulator mai exact cam de cand a aparut prima editie Farming Simulator 2008.

Bre,oameni buni, in legatura cu toata ideea asta pusa in aplicare care se numeste Forest Mod,
stiu ca poate au mai scris si altii mai inainte ce voi scrie si eu aici, ca sa faci un mod de la 0 in adevaratul sens al cuvantului,si nu sa il descarci din alta parte si sa incepi sa-l editezi sa iei parti din alte moduri si asa mai departe,ca sa faci un astfel de mod de la 0 iti trebuie cam vroe cateva lucrusi zic eu esentiale, si acestea ar fi:

- timp
-cunostinte in programe de modelare
-cunostinte ce tin de animatia unui mod,texturare etc.
- foarte,foarte multa rabdare,
-placerea de a construi un astfel de mod
- trebuie sa iti placa jocul Farming Simulator cat de cat
- si altele,astea sa zicem ca is principalele treburi care tre sa le aiba un om care se numeste modder

Acum,in legatura cu cei care tot intreaba intr-una ,cand e gata modu,e vip,WIP,sau cum il mai numesc ei cand intreaba, bre oameni buni, poate odata si odata o sa intelegeti ca oricine face moduri pe lumea asta,acum referindu-ne la baietii din acest forum bre ei pentru ca au tate calitatile alea de mai sus enumerate,isi pot permite pentru ei,ca sa nu faca public nici un mod,pot sa nu publice nici macar o poza cu modul,dar o fac bre , sa ne intrebam de ce o fac? pai na,poate vor ca si romanii care joaca Farming Simulator, sa aiba o bucatica din cea mai ramas sau mai degraba din ceau fost candva,si ce a avut Romanica noastra candva si anume niste utilaje bune,cum ar fi utb-urile,remorci,scp,pluguri,si etc.,da vor sa faca niste astfel de moduri si pentru romanii astia care joaca farming simulator. Acuma romanu il stim cum e ,da nu inteleg si nimeni nu va intelege vreodata cand o sa ne schimba daca o sa ne schimbam,tot continuati sa intrebati si sa presati putinii moderi romani care incearca sa faca ceva bun pentru noi..
Bre ei decid ce fac cu lucrarea lor,in care au irosit mult timp,stres,rabdare,nervi,si cine stie cate si mai cate,deci ei decid bre,ce fac cu ele,si prin faptul ca s-o decis sa le faca publice si pozele si pentru poze ar trebui sa fiti recunoscatori ,dapoi pentru modurile propriu zise,ce daca ar fi sa se plateasca in orice fel,catusi de putin,1 euro,2,3, 10,daca tot va place acest joc asa cum ei au pierdut zile ,luni,etc..sa faca ceva frumos..asa si voi ati putea sa dati un banut pentru truda lor,sa vorbesc mai ca omu de la tara,ca na de la tara is,. Personal va zic,si la harti este de lucru de nu stii ce-i cu tine,tin minte de cand faceam harti la farming simlator 2009,de aveau mii de descarcari pe ls-uk.info..steateam cu saptamanile....si na..pentru ce..pentru baietasii care jucau farming,si la harti e foarte mult de lucru,dar modurile nu se compara cu hartile e inzecit ca numar de ore,saptamani,zile, etc.. DE lucru ca un mod sa iasa BINE. Deci ce sa o mai lungim baietii care fac moduri pot cere cat vor,sa pot sa nu ceara nimic, pentru munca lor, atata timp cat au trudit din greu pentru a realiza acel ceva, si sunt indreptatiti sa faca acele cereri daca sunt.

As zice ca macar in timp..usor cu usor..sa incercam sa-i intelegem pe baietii astia..care fac moduri.
Nu ii obliga nimeni,sa faca asa ceva ,eu zic ca fac din placere, unii poate sa adune un ban,atata timp cat e cinstit bravo lor, dar in orice caz merita respect si intelegere si nu trebuie terminati cu intrebari tot timpul..

Au familii unii,de fapt toti avem pe mama si pe tata,dar altii poate au familiile lor,na is maturi ,si totusi din placerea pentru acest joc se decid sa faca ceva frumos..in timpul liber...

ASA CA INTELEGETI-I OLEACA SI PE EI ! NU CONTEAZA CAT TIMP DUREAZA SA FACA UN MOD IMPORTANT E CE IESE LA URMA URMEI DE PE URMA ACELEI LUNGI SAU SCURTE ASTEPTARI..

FITI MULTUMITI CU CE S-A REALIZAT PANA ACU SI SA STITI CA MERITA ASTEPTAREA SI ORICE AR FI NECESAR PENTRU A AVEA PARTE DE MODURI SI MAI FRUMOASA IN VIITOR..

Na, v-am zis asa o scurta ,sau lunga povata ,invatatura,avand in vedere ca am observat multe in legatura cu Farming Simulator la general si tot ce tine legat de el.....


Asa is eu imi place sa zic un lucru mai explicit, oleaca, poate unii nu inteleg din 2 randuri,unii nu inteleg nici din 2000 de randuri ,da merita o incercare zic eu .

Vom vedea ce s-o alege de treaba asta, pana atunci..fiti alaturi de baieti..nu le mai adresati tot felul de intrebari care nu isi au rostu (poate)...si bucurati-va de Farming Simulator cu moduri mai bune sau mai nasoale, caci poate vor veni si vremuri mai bune cu bunavointa moderilor nostri !


HAPPY FARMING TO ALL !!! Sa ne traiti baietii cu modurile !!!

Sper numa ca nu v-am rapit prea mult timp pentru a citi ce am scris aicisa,da eu zic ca e bine de citit totusi .
Eu zic ca tre sa invatam unii de la altii,si cateodata tin sa inclin spre treaba aia cum ca cei mai mici ar trebuie sa ia aminte la ce zic aia mai mari..poate intr-o zi le va prinde bine. Noi astia putin mai mari, totusi suntem trecuti prin cate ceva ca sa intelegem altfel cum stau lucrurile. Nu?

Cat despre mine, tin sa-i salut special pe baietasii cu care ma cunosc mai de demult : in special pe: piki,maxiulian,sdkfz,vasilisvasilis31,mihay92,adriano, si altii, toti sunt baietasi foarte de treaba pentru mine, na si eu am fost odata implicat in modding-ul asta da se mai schimba treaba ,deci nu-i cum vrei noi sa fie intotdeauna asta....nu se stie poate pe viitor o sa avem colaborari,vreodata...sper sa infiintam o echipa romneasca calumea de modding, ceva unitar...om trai si om vedea..pana atunci nuam bine si sanatate !!!


Ovidyu
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Romania Modding Society - Pagina 7 Empty Re: Romania Modding Society

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum