Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JD by AGO

+8
drystan_db
schneider4955
dragos17
Mihay92
cosmincoco
Cristi Dinu
MihaitaEdeVina
vasilisvasilis31
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Piky Vin 11 Oct - 13:23

Ravasy(John Deere) a scris:!
de ce nu intelegeti ca nu merge in nici un fel criptat sau securizat un mod?/ doar dlc dar si asa se sparge ..daca cei de la giants nu au cum sa securizeze in mod sigur ca doar ei au creat engine-ul jocului voi aveti impresia ca merge??
o parolezi si nu o citeste jocul asa ca..

aa si ravasy acele arhive goale au fisierele ascunse in sistemul de oprare windows(sys32) deci... este o modalitate de ascundere mai avansata dar fara rost pentru cunoscatori
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Mihay92 Vin 11 Oct - 14:21

vasilisvasilis31 a scris:ok am inteles si aici termin sa mai comentez, poate candva voi reface tot tractorul , sunt foarte multe greseli asta este adevarul ,
dar cred ca este cel mai flexibil tractor di toate tractoarele pentru fs daca observati in vedeo 2, (parerea mea ) posibil sa fie si altele pe care eu sa nu le stiu ;)ma refer la confort fara sa te zdruncene si alte chesti ne placute
Tu nu ai nici o vina,te descuri excelent,cred ca principalul motiv al acestor greseli e fie lipsa pozelor clare,fie graba.Tot ce am incercat eu sa fac e sa le deschid ochii unora,care merg pe comunism,adica DOAR ROMANIA.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Vin 11 Oct - 15:22

asa este mihai , acest mod a fost facut dupa 5 imagini, in perioada acea nu am avut internet aproape doua luni, dupa ce am refacut netul am terminat si modul
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Ravasy(John Deere) Vin 11 Oct - 19:43

N-am stiut boss de treaba ca nu ai ce face pana la urma cu modurile ca sa le securizezi.
Varianta cu parola am incercat si eu,dar nu mai citeste jocul modul.
Sa speram ca o sa faca astia ce au facut jocul ca intr-o versiune viitoare sa vina si cu o solutie in aceasta problema.
Bafta Smile
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Firion Lun 14 Oct - 9:02

Acum ca ii pus oficial la download pot spune si eu cateva cuvinte. Am tractorul lui Vasilis de la inceput. Din cate vedeti nu l-am pomenit decat pe mess intr-o discutie cu "Epic" acum 1 luna si in rest nimic, nu a ajuns la download (cu exceptia cand am incercat cu rugamintea lui Vasilis sa il pun pe modhoster dar nu a fost acceptat).

Va spun clar ca am petrecut cateva ore de lucru cu el si am vazut cand avea erori dar si pe cand i-am zis dupa o ora lui vasilis deja erau REPARATE. Ii ca model foarte reusit si functiile in comparatie cu modelul AGO sunt 90% identice.
Aici avem aceeasi situatie ca si cu telefonul in istorie cand 2 oameni au inventat acelasi lucru. Vasilis a avut la dispozitie putine poze, a lucrat singur, a terminat cu mult inainte de AGO si acele poze erau pt o varianta din SUA (roti inguste-alte genti, iluminarea laterala pt gabarit depasit).

Acum cu nuantele de verde ne putem certa fiecare dupa gust si dupa setarile si modelul ecranului la care joaca.

Ambele tractoare au scripturi bune si lucreaza cum trebuie. Eu personal prefer modurile cu CAT MAI PUTINE scripturi ca daca ma pun sa ar mai mult in joc devine enervant ca la intoarcere sa apas 1000 de butoane, cand in realitate apas 3 (reducere turatie, ridicare plug+ intoarcere si inversorul-fara ambreiaj) deci din punctul asta de vedere aici castiga Vasilis.

Ca sa dau punct plus la AGO ca au scos 6 modele pentru fiecare preferinta.

O zi faina!

Firion

Mesaje : 176
Data de inscriere : 04/01/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Ravasy(John Deere) Lun 14 Oct - 9:14

-exterior cu mult mai fain decat al lui AGO poate doar capota e mai ingusta;
-interior cam la fel.Sunt ambele frumoase si bine reusite;
-la sunete parca mai fain se aude a lui vasilis;
-mers.Aici CLAR al lui vasilis e mai bun.Parca merge mai bine si decat tractoarele Deuzt din joc ce le da la inceput.Cred ca a stat o zi intreaga pana sa seteze parametrii aia din xml la wheels;
-scripturi mai faine are al lui AGO si mai multe;
-nu merge in suturi nici unul.
Ca o concluzie ce pot sa spun e ca ...e greu sa alegi care e mai bun din punctul meu de vedere.
Sunt reusite amandoua.
Daca s-ar putea inprumuta ce e mai bun unul de la altul ar iesi un modcontest imbatabil pentru toate versiunile de FS ce or sa apara.
Ar fi perfect Smile
Spor la joc Smile)

PS : felicitari si tine-te de JD pe viitor.Mai tai din 650 mai da-le dreacu Smile)

Si 650 ala ce l-ai facut acum e super Smile
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO - Pagina 2 Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum