Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

JD by AGO

+8
drystan_db
schneider4955
dragos17
Mihay92
cosmincoco
Cristi Dinu
MihaitaEdeVina
vasilisvasilis31
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

JD by AGO Empty JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Lun 7 Oct - 21:18

cel mai asteptat john deere presupun
eee ca m-am lamurit si eu
nu pot comenta prea mult, are scripturi foarte frumoase
model i3d cam lasa de dorit, la jd-ul meu este gresit puntea fata umpic capota deoarece vine mai ingust in partea de jos si tiranti din spate, la interior pot spune ca l-am lasat in urma:D 
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  MihaitaEdeVina Lun 7 Oct - 21:27

Amandoaua sunt frumoase vasillis.....si in legatura cu ce ai zis ai dreptate Very Happy dar ru ai scriptul acela de suspensiile pe fata care este ceva nemaipomenit Very Happy
MihaitaEdeVina
MihaitaEdeVina

Mesaje : 124
Data de inscriere : 18/04/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Cristi Dinu Lun 7 Oct - 22:16

Fara suparare acum,dar de ce ai deschis acest topic?Ca sa nu-si piarda jd-ul tau locul?Pune-l la download si apoi stabilesc toti,dupa ce le compara,care e mai tare si care nu...

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Lun 7 Oct - 22:59

uite ca nu vreau sa il pun la donwlodat si nu va fi stiu ce am in curte , am deschis acest topic aiurea sa ma laud si vorba ta sa nu isi piarda valoarea Laughing , scripturile lui ago acum vor trece pe jd-ul meu de mult asteptam asta Very Happy , acum fiecare va comenta ce vrea ,
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  cosmincoco Lun 7 Oct - 23:01

=))
De belea  Smile) Smile)
Sincer am plans de ras Very Happy

Am sa arunc si eu un ochi repede la JD-uri ca nici nu l-eam vazut Razz
Eu oricum raman cu al meu, poate ii adaug scripturi daca gasesc ceva interesant ...
cosmincoco
cosmincoco

Mesaje : 176
Data de inscriere : 17/03/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Mihay92 Mar 8 Oct - 16:49

AGO sunt nr 1 in lume la moduri,sa fie clar.Atat model 3d cat si scripturi.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  dragos17 Mar 8 Oct - 17:05

Mihay92 a scris:AGO sunt nr 1 in lume la moduri,sa fie clar.Atat model 3d cat si scripturi.
hhahaah Razz 
ce e asa interesant la acest john deere nu stiu, un mod facut bine si atat nimic interesant care sa ma atraga
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  schneider4955 Mar 8 Oct - 17:06

Mihay92 a scris:AGO sunt nr 1 in lume la moduri,sa fie clar.Atat model 3d cat si scripturi.
La model 3D nu cred,Knagsted/Schluterfan1977/BM/SFM sunt cei mai buni,iar la scripturi,daca te uiti,sunt luate de la Sven777b/Templaer,etc.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Mar 8 Oct - 20:09

JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_55_47

JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_56_57

JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_58_16
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  drystan_db Mar 8 Oct - 21:11

Nu vad ce e cu obsesia pentru JD.
drystan_db
drystan_db

Mesaje : 165
Data de inscriere : 15/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Mihay92 Mar 8 Oct - 22:35

dragos17 a scris:
Mihay92 a scris:AGO sunt nr 1 in lume la moduri,sa fie clar.Atat model 3d cat si scripturi.
hhahaah Razz 
ce e asa interesant la acest john deere nu stiu, un mod facut bine si atat nimic interesant care sa ma atraga
Tu nu cred ca stii despre ce vorbesc,nu e vorba doar de acest jd,ci de toate modurile pe care le-au facut de la FS 2011 incoace,Same,Lamborghini,Hurlimann,Deutz,Fendt,John Deere.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  cosmincoco Mar 8 Oct - 23:25

vasilisvasilis31 a scris:JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_55_47

JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_56_57

JD by AGO Fs_Screen_2013_10_08_19_58_16
Am zis ca ma uit si eu la aceste JD-uri asa zis : "minunate" dar nu am facut-o inca ...
Din pozele lui @vasile si dupa parerea mea cel mai reusit este cel din dreapta pozei Very Happy acela cu placa de inmatriculare Wink
Dece ???
Pentru ca eu unul nici o data nu am vazut un tractor asa verde :B si cel mai frumos este cel cu textura aceea faina, care, daca sunteti atenti roata la acele suruburi din spatele rotii, nu au aceeasi textura, au o schimbare (ceva praf cu vaselina amestecate... impresia asta o lasa Very Happy ). Pe cand celalalt este verde tot... Ceva numit detalii ii lipseste mult celui care a facut JD-ul mai verde ca frunza ...
Acum care este al cui ???
cosmincoco
cosmincoco

Mesaje : 176
Data de inscriere : 17/03/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  SergyAly Mier 9 Oct - 0:00

Eu unul nu inteleg de ce ii criticati munca omului,poate asa a vrut el sa arate sau nu a avut chef sa lucreze asa de mult la detalii.Asta e la noi "romanii" suntem buni numai de gura,si il exclud pe vasile ca el are cu ce se lauda,dar nu cred ca e bine sa se laude,fiecare cand face un mod pune suflet in ceea ce face.Am vazut pe fb  scris de Ago ca dupa aceste jd-uri nu va mai face nimic pt ca nu se merita sa se enerveze si sa isi piarda ore in sir in fata calculatorului din cauza la niste moduri.
ASA CA AR TREBUI SA RESPECTAM MUNCA CELOR CARE LE FAC si marefer la cei care le construiesc de la zero nu la cei are le editeaza sau care iau piese de pe alte moduri.


p.s  tractorul lu' Vasile arata mai bine din punct de vedere estetic,dar nu are ic-urile care le are acele jd-uri.Asa ca cu totii avem de invatat unii de la altii.



RESPECT
SergyAly
SergyAly
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 282
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  cosmincoco Mier 9 Oct - 0:11

Eu unul nu am criticat doar mi-am dat cu parerea Razz
Dar dece este cel mai asteptat JD daca el nu are de cat IC-urile si nu arata bine estetic :-?
cosmincoco
cosmincoco

Mesaje : 176
Data de inscriere : 17/03/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  SergyAly Mier 9 Oct - 0:14

Pt ca e apreciat asa cum e si l-a impartit cu toata lumea,nu zic ca si vasile  ar trebui sa faca la fel,fiecare face ce vrea cu munca lui,dar noi nu stim sa apreciem munca altora stim sa radem de ei sau sa ne dam mai mari.

Sper ca nu am jignit pe nimeni.
SergyAly
SergyAly
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 282
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mier 9 Oct - 11:14

Bai esti neboon??
Tractorul ala cu textura aia mai stearsa e a lui vasilis?
Arata cu mult mai bine decat astea a lui AGO.
Cel putin din prima poza se vede ca a modelat mai bine aripile din spate.
Nu stiu ce interior are si cum merge in joc,dar ca aspect pe afara arata mai fain al lui vasilis.
Rotile sunt mai faine ale lui vasilis mai ales cauciucurile au o textura reala,nu ca alea a lui AGO care zici ca acum e din fabrica si nu a mers deloc cu ele.Astea a lui vasilis arata ca si cum ar fi mers pe drum cu praf,suruburile arata mai bine,vad pe undeva si o tenta de namol asa pe vopsea,aripile arata mai bine.sunt mai compacte asa.Alea a lui AGO zici ca sunt desenate pe o foaie cum ar veni.
Farurile arata mai bine la vasilis.La AGO sunt parca prea perfecte ca sa fie ca in realitate.
Vasilis sfatul meu e sa faci tractorul cu scripturile alea reallite sau cum e scriptul ala si sa il faci washable.
Vopseaua de la AGO e prea perfecta e prea prea...
Vasilis ar merge parca facut ceva cu jentile.Fa-le sa fie asa mai murdarite sau ceva asa mai folosite cum ar veni.Dar nu prea mult ca luam in considerare cu tractorul e model aparut recent.
Sa arate ca si cum ar fi mers in brazda cam 1 an de zile daca ma intelegi la ce spun.
Fa mai multe poze sa vedem si interiorul sau vreun video sa vedem cum se comporta in joc,sunete,mers din astea.
Din partea mea ai un BIG LIKE ca intotdeauna Wink

PS:De ce nu te bagi in vreo grupare de asta ce face moduri?Gen BJR,BBM,etc?
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Mier 9 Oct - 11:48




niste clipuri mai vechi
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  MihaitaEdeVina Mier 9 Oct - 12:21

Al lui vasilisvasilis31 este mai reusit de 100 de ori deoarece acesta a pus mult suflet in acel JD si nu l-a facut sa profite toti de el adica sa il editeze si sa puna zorzoane pe el. Are o textura reala si nu are un defect minor cum ar fi acela de la ago cand virezi si rotile revin in pozitie dreapta nu se scutura tot tractorul de parca zici ca sunt 2 oameni si misca de el.
MihaitaEdeVina
MihaitaEdeVina

Mesaje : 124
Data de inscriere : 18/04/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Mihay92 Mier 9 Oct - 13:12

Nu se pot compara modurile,unul e facut nou ca si modurile din jocul original si altul cu textura de la unul folosit,acum stau si va intreb...voi cand cumparati ceva nou e deja folosit?Deci nu isi are rostul treaba cu textura,daca privim strict modelul 3d si scripturile,la modelul 3d vasilisvasilis31 are destule greseli(faruri,oglinzi,capota,puntea fata prea joasa etc).Nu mai comparati aiurea modurile,modul lui Vasilis e bun,dar daca va mai lucra la el va fi si mai bun.

Vasilisvasilis31 chiar apreciez ce faci,am facut doar o comparatie ca sa inteleaga si unii ca trebuie sa te desprinzi un pic de Romania,sunt sigur ca daca modul facut de Ago era al tau toti spunea ca ala arata mai bine.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  SergyAly Mier 9 Oct - 15:49

Voi nu intelegeti ca Ago a facut modurile sa de imparta,Vasilisvasilis31 la facut pt el,e normal sa arate mult mai bine si mult mai detaliat.Jd-ul lu Vasilis nu va ajunge niciodata la download pus de el,doar sa il puna altcineva care il are asa cum au aparut si alte moduri de-a lui.Pun pariu ca daca jd-urile lu Ago nu erau la download se zicea despre ele cum se zice si despre a lu Vasilis.

PAREREA MEA CA NU SUNT DE COMPARAT MODURILE INTRE ELE ARATA BINE SI MERG BINE SI A LU' AGO SI DIN CE AM VAZUT IN VIDEO SI A LU' VASILIS.
SergyAly
SergyAly
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 282
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mier 9 Oct - 17:50

Ati vazut ma ce fain se actioneaza acei cilindri de la puntea fata?
Sau ce bine simuleaza realitatea atunci cand ridica plugul?
Sincer parca ar merge ceva imbunatatiri pe la capota si la sunete.. Very Happy
In rest e chiar ok.

PS ce va mai placeti sa criticati.Si se trezesc chiar aia care habar n-au sa modeleze sau sa faca un script.
Si chiar daca ar fi chestii imprumutate faceti si voi la fel daca nu va convine Wink
Ati vazut stema tarii pe placuta de inmatriculare??
Asta spune multe,dar putini realizeaza Wink
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Mier 9 Oct - 20:13

am rezolvat cu capota, umpic aripa fata trebue mai mare si cu 10-15 mai in spate
dupa aceasta imaginea am inceput sa fac jd-ul
JD by AGO Image
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Mihay92 Joi 10 Oct - 9:19

Si farurile trebuie reglate sunt prea mari din fata si un pic cam lungi in lateral.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  vasilisvasilis31 Joi 10 Oct - 23:50

ok am inteles si aici termin sa mai comentez, poate candva voi reface tot tractorul , sunt foarte multe greseli asta este adevarul ,
dar cred ca este cel mai flexibil tractor di toate tractoarele pentru fs daca observati in vedeo 2, (parerea mea ) posibil sa fie si altele pe care eu sa nu le stiu Wink ma refer la confort fara sa te zdruncene si alte chesti ne placute
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Ravasy(John Deere) Vin 11 Oct - 8:39

Vasilis de ce nu il pui la download dar cu arhiva securizata.Am mai gasit pe net moduri in care nu era nimic in arhiva,dar ele mergeau.Trebuie sa fie vreo smecherie ceva.
Il pui la download si apoi fiecare o sa vina cu segestii ce si cum mai trebuie modificat.
Dar sa il pui in asa fel incat sa faci si bani din descarcari.
Trebuie sa faci bani frate deacum din pasiunea asta.S-au dus vremurile in care se impartaseste de dragul altora.Totul se plateste Wink
Bafta!
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

JD by AGO Empty Re: JD by AGO

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum