Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propunere Moduri...

+9
schneider4955
Mihay92
Sergiu Agriculture
cosminandrei12
Cristi Dinu
Firion
Leo
Dejan845
robiman99
13 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Propunere Moduri... Empty Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Lun 25 Mar - 19:35

Aici as vrea sa spunem ce moduri am dori sa se faca,ce nu sunt pe net si este mare nevoie de ele si modderii daca vreau,au timp si chef sa se apuce de ele pentru ca sunt unii ca mine care nu stiu sa faca moduri sau sa editeze si se joaca doar cu ce este pe net.Incep eu:
Eu as avea nevoie mare de un Claas Dominator.Sunt ceva pe net dar sunt foarte urate.Si poate ceva mai mari cum ar fi:
Claas Dominator 106
Claas Dominator 108 SL CLASIC sau MAXI
Claas Dominator 118 CLASIC sau MAXI
Cel mai bine ar fi daca combina ar fi cu masa de paioase originala pentru ca nu exista asa ceva si remorca pentru transport masa ca te mai intalnesti cu cate o masina in trafic si sa nu dai cu masa in ea.

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Dejan845 Lun 25 Mar - 20:06

robiman99 a scris:Aici as vrea sa spunem ce moduri am dori sa se faca,ce nu sunt pe net si este mare nevoie de ele si modderii daca vreau,au timp si chef sa se apuce de ele pentru ca sunt unii ca mine care nu stiu sa faca moduri sau sa editeze si se joaca doar cu ce este pe net.Incep eu:
Eu as avea nevoie mare de un Claas Dominator.Sunt ceva pe net dar sunt foarte urate.Si poate ceva mai mari cum ar fi:
Claas Dominator 106
Claas Dominator 108 SL CLASIC sau MAXI
Claas Dominator 118 CLASIC sau MAXI
Cel mai bine ar fi daca combina ar fi cu masa de paioase originala pentru ca nu exista asa ceva si remorca pentru transport masa ca te mai intalnesti cu cate o masina in trafic si sa nu dai cu masa in ea.

Si probabil te astepti sa se apuce careva ...baieti nu sariti toti de'o'data ! Smile))
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Leo Lun 25 Mar - 20:08

robiman99 a scris:Aici as vrea sa spunem ce moduri am dori sa se faca,ce nu sunt pe net si este mare nevoie de ele si modderii daca vreau,au timp si chef sa se apuce de ele pentru ca sunt unii ca mine care nu stiu sa faca moduri sau sa editeze si se joaca doar cu ce este pe net.Incep eu:
Eu as avea nevoie mare de un Claas Dominator.Sunt ceva pe net dar sunt foarte urate.Si poate ceva mai mari cum ar fi:
Claas Dominator 106
Claas Dominator 108 SL CLASIC sau MAXI
Claas Dominator 118 CLASIC sau MAXI
Cel mai bine ar fi daca combina ar fi cu masa de paioase originala pentru ca nu exista asa ceva si remorca pentru transport masa ca te mai intalnesti cu cate o masina in trafic si sa nu dai cu masa in ea.
gogule scoate banii si iti fac bajetii moduri cate vrei Smile))
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Lun 25 Mar - 20:48

Pai eu am facut doar o propunere,daca ar fi cineva pe aici prin zona,as da 10 lei pe mod. Wink

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Firion Mar 26 Mar - 9:24

Adevarul este ca cea mai mare lipsa este o semanatoare de paioase precum zicea lumea si in alte post-uri la alte subiecte.

Eu nu sunt prieten cu SUP29 dar ar fi o idee si sa nu uitam sa o faca de DOAR 3,6m!

Firion

Mesaje : 176
Data de inscriere : 04/01/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Mar 26 Mar - 14:59

Da,o semantoare mai este dar ducem lipsa de combine bune,daca ar fi un DOMINATOR bun cum am zis mai sus si sa aiba un pic de IC

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Vizitato Mar 26 Mar - 15:59

robiman99 a scris:Da,o semantoare mai este dar ducem lipsa de combine bune,daca ar fi un DOMINATOR bun cum am zis mai sus si sa aiba un pic de IC
Eh, daca tot il vrei si bun, fa-l tu! "Daca vrei ca un lucru sa iasa bine trebuie sa il faci tu" Wink. Da-i drumu la treaba!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Cristi Dinu Mar 26 Mar - 22:57

Am observat ca exista doar semanatori de cereale,iar cele de paioase nu prea exista.O sa ma apuc eu de o semanatoare sup29 pe care o sa o si public.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Firion Mier 27 Mar - 9:06

@Cristi Dinu iti multumesc deja inainte. Si intentia conteaza mult. Daca te pot ajuta cu poze ceva spuen-mi pe PM. Am 2 SUP29 acasa. Una SUMA Bailesti cu un sasiu diferit de cele ce se gasesc in RO si una "traditionala".

Firion

Mesaje : 176
Data de inscriere : 04/01/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Mier 27 Mar - 15:04

Andrei nu ma pot apuca pentru ca mi se pare foarte complicat,nici cum nu inteleg cum sa fac un mod.Ii foarte complicat.Dar eu am specificat mai sus,daca vor,au timp si chef,nu oblig pe nimeni,ii o sugestie

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Cristi Dinu Mier 27 Mar - 15:36

@Firion,deocamdata de poze nu am nevoie pentru ca mi-a dat @Mihai Alexandru un pack cu poze ca sa fac modelul si mi-a mai promis cateva pentru textura,deci de poze nu va fi problema.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  cosminandrei12 Lun 1 Apr - 19:43

cine vrea sa faca un ingame la JD acesta poate sal si posteze daca vrea
Propunere Moduri... Storecopy
cosminandrei12
cosminandrei12

Mesaje : 239
Data de inscriere : 23/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Renault 95.14 tx pt 2013

Mesaj  Sergiu Agriculture Dum 28 Apr - 21:37

Ar trebui sa faca cineva daca are timp Renaultul lui Liviu sau stiu ieu un tractor strain din RO

Sergiu Agriculture

Mesaje : 5
Data de inscriere : 27/04/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Mihay92 Dum 28 Apr - 21:48

robiman99 a scris:Pai eu am facut doar o propunere,daca ar fi cineva pe aici prin zona,as da 10 lei pe mod. Wink
10 lei?adica spre exemplu ca sa faci o combina de la 0 cu tot cu full script iti ia cam minim 2-3 saptamani(asta daca lucrezi in fiecare zi) si tu dai 10 lei?Smile)
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  schneider4955 Dum 28 Apr - 21:51

Sergiu Agriculture a scris:Ar trebui sa faca cineva daca are timp Renaultul lui Liviu sau stiu ieu un tractor strain din RO

Renaultul este facut.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Dum 28 Apr - 22:26

Mihay,si 15-20 de lei as da daca i-as putea da in fata,fara card sau transfer bancar.

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  dragos17 Dum 28 Apr - 23:05

schneider8400 a scris:
Sergiu Agriculture a scris:Ar trebui sa faca cineva daca are timp Renaultul lui Liviu sau stiu ieu un tractor strain din RO

Renaultul este facut.

la facut dar nu sa tinut de promisiune ca il va posta...
eu cand a aparut 2013 lam intrebat daca il mai posteaza pentru 2011 sau pentru 2013
si a zis ca il face pentru 2013 dar mai asteapta putin sa vada ce scripturi sunt combatibile cu 2013
a trecut 3 luni si nimic...
pana acuma toti care au zis ca vor posta moduri sau dat inapoi
nimeni nu mai face nimic si ma enerveaza ca le schimbati intre voi modurile
daca cineva nu poate face moduri ce este mai prost si trebuie sa se uite ?

eu vam dat solutia cum sa blocati i3d, dar toti au ras
zicand ca nu e o solutie ca cu winrar parola se poate gasi cu progame speciale
ma eu propun ceva cine gaseste parola la un mod eu ii dau licenza mea de farming simulator 2011/2013
vreau sa vad daca cineva e in stare
solutia cu blocarea i3d nu este noua pe multe moduri din norvegia sa folosit
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Cristi Dinu Dum 28 Apr - 23:17

dragos17 a scris:
schneider8400 a scris:
Sergiu Agriculture a scris:Ar trebui sa faca cineva daca are timp Renaultul lui Liviu sau stiu ieu un tractor strain din RO

Renaultul este facut.

la facut dar nu sa tinut de promisiune ca il va posta...
eu cand a aparut 2013 lam intrebat daca il mai posteaza pentru 2011 sau pentru 2013
si a zis ca il face pentru 2013 dar mai asteapta putin sa vada ce scripturi sunt combatibile cu 2013
a trecut 3 luni si nimic...
pana acuma toti care au zis ca vor posta moduri sau dat inapoi
nimeni nu mai face nimic si ma enerveaza ca le schimbati intre voi modurile
daca cineva nu poate face moduri ce este mai prost si trebuie sa se uite ?

eu vam dat solutia cum sa blocati i3d, dar toti au ras
zicand ca nu e o solutie ca cu winrar parola se poate gasi cu progame speciale
ma eu propun ceva cine gaseste parola la un mod eu ii dau licenza mea de farming simulator 2011/2013
vreau sa vad daca cineva e in stare
solutia cu blocarea i3d nu este noua pe multe moduri din norvegia sa folosit

Iti zic eu ca nu se vor posta moduri reusite chiar daca blochezi i3d-ul...aici intervine timpul pierdut in fata calculatorului si multe alte urmari:nervi,stat toata noaptea la pc,etc

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  schneider4955 Dum 28 Apr - 23:35

Renaultul a fost facut 3D de catre Liviu,in-game-ul in 2011 de catre Wallu,iar in-game pentru 2013 eu l-am facut cu ajutorul lui Wallu la unele scripturi,iar Liviu cand a promis ca posteaza moduri,nu a zis si de Renault,de cateva saptamani se chinuie sa faca un disc romanesc,o semanatoare,un plug si alte utilaje,dar daca voi sunteti pupincuristi,ce sa va fac...riscati sa nu le vedeti nici pe alea,vreti moduri peste moduri,puneti mana si faceti-le,eu cu Liviu,Skyline cand vedeam anumite moduri postate si nu erau la download,la unguri,pe .info,ne simteam si noi prost la randul nostru,dar fiecare am promis ca o sa facem moduri VIP sa le scoatem ochii la unguri si la anumiti romani,ne-am ambitionat si am modificat/facut si noi la randul nostru niste moduri,cat de cat reusite zic eu,iar noi de cand suntem obligati sa postam modurile pe care le facem ? Le-am explicat o chestie la colegi,iar multi mi-au dat dreptate si au zis ca vor face si ei moduri VIP,de ce sa le postam ca sa apara peste noapte la anumiti cretini gen Badboy/adyland si alte persoane de cea mai joasa speta cand vine vorba despre moduri modificate in toate felurile ? Program blocate i3d/arhiva ? Du-te si discuta cu polonezii,iar daca ei iti zic cum sa blochezi i3d si arhiva,o sa postam si modurile ca sa fie comunitatea fericita,dar pana atunci nu mai va tot da-ti raniti ca nu stiti sa faceti,NU VRETI SA FACETI,oricine invata,nimeni nu s-a nascut invatat,nu am ajuns eu profesor sa va predau educatia civica ca sa intelegeti,iar voi nu aveti nici un drept sa il trageti la raspundere pe Liviu ca a zis ca posteaza Renaultul sau nu,avem printre noi,un personaj cu un topic de moduri VIP,cu multe vizualizari si posturi,care a promis ca posteaza harti/moduri si cand le posta le posta(daca le posta)erau facute pe jumatate,pe el de ce nu il criticati atat ? Asteptati ca niste caini,stapanu' sa va dea un os si ala mucegait,in loc sa va puneti pe invatati ce este un script in .lua/.xml sau cum sa umblati in i3d,fara sa va prindeti urechile,baga-ti la cap ce v-am zis,ca nu v-am zis cu rautate,nimeni infara de cativa dupa forum va mai ambitioneaza,ajuta,gen sdfkz sincer,cred ca s-a saturat si el sa tot posteze povestea cu excavatoru' la francezu' ala din 2011 ca sa pricepeti si voi ceva,eu personal il inteleg,cu toate ca am avut mici divergente,va ajut,cereti ajutorul si va ajut cu placere,dar nu cu,chestii facute la misto.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Cristi Dinu Lun 29 Apr - 0:08

Peste noapte n-or sa apara modelatori,cu timpul poate or sa mai rasara cativa,Dar pana atunci mai dureaza si asta doar daca sunt constienti ca nu in 2 zile reusesti sa inveti sa folosesti un program de modelare,in cazul de fata vorba "repetitia este mama invataturii" fiind valabila.Eu am intalnit persoane care spun in felul urmator:Invata-ma sa modelez :)Precizez ca acum nu comentez ca sa ma dau mare ca am acolo un minim de cunostinte in ale modelarii ci doar ca poate o sa vada cineva conversatia asta si se pune pe treaba .
Noapte buna!

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Dejan845 Lun 29 Apr - 12:28

Aveti dreptate , in anume mod, astia ce tineti modurile VIP . Nu va condamn , bine faceti pentru ca e nasol sa vezi modul tau la altu' , i-a adaugat o galeata , o perdea si uite ce tare sunt . Scheider la faza cu hartile nu stiu daca faci referire la mine , dar daca e asa , eu cand voi termina harta o voi publica , fiind ultimul proiect ce tine de Farming Simulator . Nu mai am timp si nici chef pentru asa ceva ..
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Piky Lun 29 Apr - 13:49

nu va mai certati ma pe o tema cu final imposibil..nimeni nu o sa publice tot ce are vreodata..mereu ramane ceva vip..daca se mai publica bine multumitiva cu ce se ofera..nu o mai luati acum iar de la capat cu cine publica, sau cine promite..fiecare e liber sa faca ce vrea el..este vorba de munca si de timpul fiecaruia dintre noi...

nu incepeti sa distrugeti "linistea" forumului cu o tema care a mai fost discutata si la care NU se va gasi vreo rezolvare vreodata..
atat am avut de zis ..o zi buna tuturor
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  robiman99 Lun 29 Apr - 17:27

Pai si eu nu de aia am deschis acest topic pentru ca nu ma intereseaza ce face piky,vasilis,maxiulian,dejan,skyline,....ce fac cu modurile lor.Eu ma bucur pentru talentul lor si le urezcat mai multe moduri.Eu am vrut sa stiu daca ar face cineva vreun mod daca are timp si chef sa faca.

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  slide7920 Lun 29 Apr - 20:39

De ce vă certaţi aiurea pe motivul acestui subiect?!
Ca să vă zic ce văd eu: Voi credeti că dacă aveţi moduri V.I.P sunteţi tari?!E doar un joc, un simulator...aţi făcut dintr-un simplu joc o manie, o obsesie, o modă, am moduri VIP in PC sunt BOSS!
Ce faceţi dacă nu se va mai face următoarea versiune de Farming Simulator?!Veţi rămâne cu ele si le veţi şterge vă zic eu!Aşa că nu are rost!
slide7920
slide7920

Mesaje : 272
Data de inscriere : 27/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  costy92 Lun 29 Apr - 23:15

Pai daca tot se numeste topicul propuneri ar fi bine DACA se poate sa faceti si alte tipuri de Universal
costy92
costy92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 52
Data de inscriere : 22/04/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Propunere Moduri... Empty Re: Propunere Moduri...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum