Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Upload moduri

+6
Alin Slide
Cristi Dinu
Ovidole
vasilisvasilis31
robiman99
Dejan845
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Upload moduri  Empty Upload moduri

Mesaj  Dejan845 Mier 20 Mar - 16:05

Din cate vad s-a infiintat iarasi rubrica cu moduri . Cine se va ocupa de ea ? Se vor desemna uploaderi ?
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  robiman99 Mier 20 Mar - 16:14

Sper ca nui problema dar am postat eu o harta pe care ma joc de 1 sapt.

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  vasilisvasilis31 Mier 20 Mar - 16:37

asteptati nu va grabiti , cu siguranta andrei va face un regulament
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Ovidole Mier 20 Mar - 16:42

Moduri vor uploada doar Uploaderi. O sa modific si regulamentul..pana il modific eu as vrea ca sa lase mesaj aici cine ar vrea sa fie Uploader..o sa aleg din ei..cel mult 3 uploaderi.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Cristi Dinu Mier 20 Mar - 16:52

Intru si eu in concurs pentru functia de uploader:D

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Dejan845 Mier 20 Mar - 18:11

Ma bag si eu alaturi de Cristi . Va salut .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Mier 20 Mar - 21:00

ma bag si eu alaturi de baieti ma plictisesc ziua asa ca mai urc niste moduri Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  robiman99 Mier 20 Mar - 21:19

Si mie mi-ar placea ca m-am invatat cum sa pun linkuri de download,sa pun poze si videouri si mi se pare interesant plus ca eu intru de 2 ori pe zi,in fiecare zi

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Alin Slide Mier 20 Mar - 22:43

Ma bag si eu , dar as vrea sa stiu cum sta problema... Dam proba cu uploade de 5 zile? Care se descurca bine ia postul?
P.S. daca considerati ca par nou , sa stiti ca am experienta in chestia asta.
Alin Slide
Alin Slide

Mesaje : 243
Data de inscriere : 01/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  ovidyu Vin 22 Mar - 10:21

eu, ca jucator de farming simulator cu vechime de prin 2009 as spune ca cel mai bine ar fi ca fiecare membru care doreste sa devina uploader, sa pune 2-3 moduri si din aia care le pune cel mai bine,ar trebuie alesi pentru Uploaderi.

Mai bine ar fi, daca ar fi si verificate modurile respective,macar sa se stie exact cam ce e cu ele, nu zici ca e tractor si in joc de trezesti cu altceva,sau te trezesti ca nu merge corect.
Ar fi bine sa fie verificate macar cat de cat si sa fie puse numai cele care functioneza bine.
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  sdfkz Sam 23 Mar - 1:35

Eu nu am inteles nici odata functia de unploder! Sa ce? .........sa lom un user si sa il punem sa uplodeze mii de moduri aiurea? ca asa trebe? Dupa mine este un cretinism! Sincer va spun!
Cine vrea sa caute un mod, il cauta pe mod-hoster unde ai cate 5 imagini cu modul respectiv poate si un clip sau il cauta pe google!
Toti or stiut sa isi dea jocu jos de pe net, dar nu stiu sa caute un mod?!....sa fim seriosi...
Sa mai facut si pe alte forumuri porcaria asta si nu a dat jos nici dracu! De ce? Pentru ca trebuia sa dai click pe fiecare mod ca sa poti vedea poza....deci era chin....cand puteai sa intri pe alte site-uri unde vedeai direct poze.
Iar ca sa fii uploder, trebuie sa stii sa carpesti moduri...is multe, foarte multe moduri cu probleme iar multi mai rau le strica decat le-ar repara....
Daca era un site cu forum, as fii inteles sa facem uploderi care sa puna pe site moduri...dar noi santem un forum simplu deci nu se justifica...
Andrei, a permis sa punem pe forum adrese de la diferite site-uri cum este mod-hoster pentru a putea descarca moduri. Mai bine punem pe cineva sa caute site-uri noi cu moduri si sa puna link...asta ar fii o varianta...iar cine doreste sa descarce moduri, ia linkurile la rand si cauta ce doreste.
Dar sincer sa iei 5 oameni sa ii pui sa uplodeze sute de moduri, mi se pare bataie de joc....munca inutila si timp pierdut pentru iei...dar is mandrii ca au o icoana unde scie UPLODER si nu USER... Mad

Daca va place sa va chinuiti atunci bagati! Va fac eu norma....minim 50 de moduri pe zii Very Happy Laughing
Eu am crezut ca poate v-ati dat seama ca ii munca inutila....dar se pare ca nu.
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  ovidyu Sam 23 Mar - 12:59

pai asa e bre sdfkz ,baietasilor le place iconu de Uploader la profil,macar de ar verifica modurile sa le puie curate fara erori,dar cel mai bine e asa cu site cu tot cu forum,acolo unde sa se puna modurile
eu stiu multe siteuri-uri de astea dintre care si romanesti vreo 2..
ovidyu
ovidyu

Mesaje : 75
Data de inscriere : 09/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Ovidole Sam 23 Mar - 20:43

Mai multi m-au tot intrebat de ce am scos categoria Descarca Moduri pentru ca ei descarcau... Din cate imi amintesc aveau ceva vizualizari(60-150 fiecare).

Le-am creat din nou, dar dupa cum se vede ele nu apar pe pagina de start. Vor avea un buton special pe forum.Nu le-am ascuns de cand le-am creat pentru ca trebuia sa imi dea cineva scriptul ca sa le ascund.

Eu unu cred ca nu va incurca cu nimic din moment ce nu apare pe pagina de start si din moment ce nu dati click pe butonul Descarca Moduri.

p.s toate modurile vor fi uploadate pe zippyshare.Modurile vor fi si verificate(de descarcat am sa le dau eu sa le descarce fara sa astepte 60 de minute sau sa aiba restrictii).Uploaderi vor fi putin mai multi(poate o sa ii impart ..unu uploadeaza in tractoare, unu in harti...s.a.m.d.).
Daca reusesc am sa fac si un buton de like da sa dati like daca va place modul, am sa fac si o casuta cu comenteaza ca sa puteti comneta modurile.
De inceput sa uploadati(deocamdata nu v-am ales, trebuie facute mai intai iconn-urile si inca unele chestii) nu o sa incepeti prea curand.

Or sa fie doua functii de uploaderi: Uploader si Super Uploader . De la Uploader la Super Uploader o sa se ajunga in functie pe punctele pe care le strang(mai multe am sa va spun pe parcurs)
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  SergyAly Dum 24 Mar - 0:00

e bine asa sa le puneti pe zippy sa nu mai pui alte coduri sau sa astepti 1minut sa poti sa le descarci sau sa mai faci altceva sa poti sa descarci un mod.E o ideie buna cum ai zis tu Andrei,astept Wink BAFTA
SergyAly
SergyAly
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 282
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Dum 24 Mar - 8:59

e ok asa Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Betatesteri

Mesaj  Dejan845 Mar 26 Mar - 9:54

Postez aici pentru a nu crea alt topic ... Am nevoie de putin ajutor si anume de 2-3 oameni ce joaca acest joc , pentru a testa o harta , BucovinaMap2013. Cine e disponibil sa ma contacteze .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Mar 26 Mar - 10:32

dejan ma ofer eu am pc bun Smile tias fi trimis mesaj privat dar nu mai functioneaza ai id meu la profil Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Mar 26 Mar - 12:46

Ma ofer si eu cu un pc mai putin performant Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Alin Slide Mar 26 Mar - 14:30

in acest caz eu ma retrag fiindca nu pot sa stau sa testez fiecare mod in parte .
Alin Slide
Alin Slide

Mesaje : 243
Data de inscriere : 01/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Mihai Alexandru Mar 26 Mar - 18:55

Eu pot. am si timp si pc bun . : procesor intel dual core 3.00ghz , 4gb ram , placa video nvidia geforce gt520 128biti . joc farming la very high Wink
Mihai Alexandru
Mihai Alexandru

Mesaje : 421
Data de inscriere : 26/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Mar 26 Mar - 19:03

procesor : 3.2 Dual Core Intel
Ram: 6 G
Placa Video : Nvidia GForce 430 2 G 128 biti

Pot proba cate vreti Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Ovidole Joi 18 Apr - 22:07

Acestia ar fi Uploaderi care au ramas din cate am citit in paginile anterioare(cei care au zis ca se retrag nu i-am mai luat in calcul).

- @Dejan@RO
- @The4Farming
- @robiman99
- @andrei1998
- @Mihai Alexandru


Daca vrea cineva sa se retraga sa lase un mesaj in acest subiect.
Lucrurile vor sta in felul urmator: Din cauza ca sunteti destul de multi(daca va mai retrageti o sa fie mai usor) am sa va impart pe sectiuni(unu pe Tractoare, unu pe Combine, unu pe harti si obiecte ...).
Nu veti fi nevoiti sa uploadati un anumit numar de moduri pe zi(veti pune in functie de timpul pe care il aveti) ...asta nu inseamna ca puneti 5 moduri azi si mai puneti 5 saptamana viitoare!

Fiecare mod pe care il veti posta il veti si testa(prin a testa un mod inseamna a vedea daca merge in joc sau nu..acum daca in log apare 1-2 erori nu inseamna ca nu il veti posta...il veti posta alaturi de log si daca se poate si de o mica descriere realizata de voi.).Cand testati modul sa nu aveti nici un alt mod in folderul mods. Pe site veti pune si log-ul sa se vada ce erori are.Log-ul il veti pune intr-un slide pentru coduri folosind acest buton:

Upload moduri  Untitl11

Modurile le veti uploada pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Vizitato Joi 18 Apr - 22:50

ok am inteles Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  robiman99 Joi 18 Apr - 23:04

Pai,eu as vrea sa le uploadez doar ca iau linkurile originale,nu le stiu pune pe toate pe zippyshare

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Ovidole Joi 18 Apr - 23:16

robiman99 a scris:Pai,eu as vrea sa le uploadez doar ca iau linkurile originale,nu le stiu pune pe toate pe zippyshare

asta nu e o problema...te pot invata eu cum sa faci.
Tu trebuie sa imi spui doar daca esti dispus sa testezi fiecare mod pe care il uploadezi
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Upload moduri  Empty Re: Upload moduri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum