Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

+5
valyb20
sdfkz
vasilisvasilis31
Ovidole
dragos17
9 participanți

In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Sam 2 Mar - 23:30

acum o saptamana am trimis un e-mail la giants unde le ceream cum se blogheaza un i3d
si au raspuns simplu cu win rar

acuma voi posta un tutorial cu procedura completa

1. desarhivam modul
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immaginewsz

2. dam clic dreapta pe i3d si dam "add to archive"

3. alegem "zip"
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine3sf

4. dam la "advenced" si dupa "set passworld"
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine4n

5. alegem o parola si dam ok
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine6br

6. dam iara ok
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine7zn

7. stergem i3d-ul modului
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine8sq

8. arhivati modul la loc
asa trebuie sa arate inainte de arhivare
cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Immagine9c


nimeni nu va putea deschide i3d-ul fara parola
ps: alegeti parole lungi si complicate, dar orcum este imposibil de spart
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Ovidole Dum 3 Mar - 0:05

..eu acum nu sunt acasa si nu pot sa incerc aceasta "operatiune", dar tu ai incercat-o?...nu prea cred ca va merge din moment ce in xml scrie .i3d si tu ai facut.zip+ca mai e si parolat....ar fi bine sa meargă
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  vasilisvasilis31 Dum 3 Mar - 0:22

se sparg foarte simplu parolele de la arhivele zip sau rar, sunt programe speciale pentru asa ceva
normal programe pirat
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  sdfkz Dum 3 Mar - 0:33

Maaa! De ce sa te chinui cu parole si prostii cand poti sa nu ai dureri de cap?! Laughing
Aici ii pe sistemu: ne imbatam cu apa rece si ne taiem craca de sub picioare singuri affraid
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Dum 3 Mar - 0:40

sdfkz a scris:Maaa! De ce sa te chinui cu parole si prostii cand poti sa nu ai dureri de cap?! Laughing
Aici ii pe sistemu: ne imbatam cu apa rece si ne taiem craca de sub picioare singuri affraid

nu e chin e usor ce am postat eu

dar nu mi se pare corect nici ca din cauza la 2-3 copi fara minte nimeni sa poata publica moduri
de ce pe mihai si trupa lui de hoti ii lasati pe forum
de ce nu le dat ban toti stim cine fura si cine nu

pe un site de euro truck simulator am vazut ca sa creat un grup unde intri doar daca dovedesti ca esti de treaba
in acea sectiune doar membri grupului poat sa vada modurile
propun o sectiune pentru membri care chiar merita sa fie in aceasta comunitate

dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  valyb20 Dum 3 Mar - 8:21

in felul acesta nici macar jocul nu ti-l poate deschide Smile)
valyb20
valyb20

Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  SuperStars Dum 3 Mar - 9:42

Dragos ia zimi si mie care e trupa aia de hoti a lui Mihai??? Daca tie ciuda ca marea majoriatate de modderi fac modurile vip... asta e FATILE SINGUR!!am pimit si eu acelasi raspuns cand am zis sa imi fac un mod sau sa nu le faca vip asa ca apucate si fati ce moduri iti plac sau daca nu taci!
SuperStars
SuperStars

Mesaje : 26
Data de inscriere : 02/02/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Dum 3 Mar - 13:59

valyb20 a scris:in felul acesta nici macar jocul nu ti-l poate deschide Smile)

adica eu fac tutorialul asa ca nu am ce face
incercati merge 100%
deja am testat si pe harti merge
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Dum 28 Apr - 23:13

a incercat cineva tutorialul ?
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Ovidole Dum 28 Apr - 23:32

Am incercat eu acum si este exactu cum credeam. Nu merge, de fapt era logic ca nu are cum sa mearga, dar am incercat ca sa iti demonstrez ca nu merge.

Daca tu zici ca merge atunci uploadeaza un mod facut in acest fel si lasa link-ul aici sa il testam si noi sa vedem de ce la tine merge si la noi nu.
Singurul mod in care ai reusi sa faci sa nu iti deschida nimeni modul ar fi ca cei de la giants sa ne ofere aceasta posibilitate(zic eu..altfel nu ai cum pentru ca nu il mai citeste jocul).
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Mihay92 Dum 28 Apr - 23:47

Singurul mod de a bloca e sa-l criptezi,dar si asa se sparge(ex:profarm).
Uitati-va la mapa belgique profonde,cel putin la mine nu merge deschis i3d-ul,astept 10 secunde si da don't send.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Lun 29 Apr - 0:01

nu intelg nici la mine nu mai merge Mad
o fi de la versiunea asta noua de farming ?

dar modul asta merge si are tot la fel i3d in arhiva zip cu parola
http://www71.zippyshare.com/v/81074814/file.html

nu imi dau seama ce este diferit
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Unlimited_Fs Lun 29 Apr - 9:51

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Snapshot20130429094609

Asta este modul despre care vorbesti ?
Modu nu are nici o parola pe i3d ce ai vazut tu acolo este fake i3d este "Thumbs" dar este redenumit si trecut pe invizibil
Unlimited_Fs
Unlimited_Fs

Mesaje : 36
Data de inscriere : 09/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Lun 29 Apr - 15:30

pai si la harta "Belgique_Profonde_2013_Luxfarm_ls" cum au facut ca nu este Thumbs
si este dat un i3d pe invisibil dar nu merge deschis
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Piky Lun 29 Apr - 15:43

un mod parolat nul deschide jocul...la belgique este o banala hide/show din sistemul de operare..nu hide/show cel normal al folderului....

@mihay i3d la belgique cel adevarat merge deschis ..vorbesc din propria experienta nu din zvonuri!!

un citat personal dat pe alt forum de fs romanesc :

"....adevaratul i3d al mapei este ascuns in sistem...nul poti gasi printr-un singur click pe hide/show la folder..trebuie sa debifezi si caseta care ascunde fisierele de sistem..si atunci o sati apara si i3d mapei care este de 20mb..ce ii acolo la map de este vizibil este de 0 MB..."

(!--Hide protected operating system(Recommended)----)

cei de la LSH tot asa au facut si majoritatea celor la care i3d care este lasat "la misto" nu se deschide....

la mapa intai deschideti .lua ca sa vedeti de unde se incarca i3d mapei si pe urma dati hide/show..exista o linie care incarca map01.3d
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  dragos17 Lun 29 Apr - 16:54

ce trebuie sa caut in .lua ?
cum se face hide/show din sistemul de operare ?
unde la control panel ?

vreau sa editez de mult harta asta dar nu o pot deschide
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Ovidole Mier 29 Mai - 20:47

Avand in vedere faptul ca acest tutorial nu este bun(ce este prezentat in el nu functioneaza) va fi trimis la cosul de gunoi.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart) Empty Re: cum blochezi i3d-ul la un mod (imposibil de spart)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum