Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursuri

5 participanți

In jos

Concursuri Empty Concursuri

Mesaj  Ovidole Mier 26 Dec - 20:52

Salut m-am gandit sa organizez diferite concursuri care sa aiba si premii.Deocamdata m-am gandit sa dau ca premiu castigatorului DvD cu Modding Tutorials ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Deocamdata nu stiu in ce va consta concursul, dar nu va fi concurs de imagini cu siguranta.
Astept cateva propuneri de la voi.


Ultima editare efectuata de catre Andrei Valentin in Mier 26 Dec - 21:29, editata de 2 ori
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Leo Mier 26 Dec - 20:54

sa fie cu moduri Wink ori editate ori facute de useri Wink si sa votam cel mai bun mod sau harta ;0
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Mier 26 Dec - 20:59

M-am gandit deja la concurs cu moduri, dar e prea greu si nu or sa fie foarte multi participanti pentru ca nu sunt foarte multi care stiu sa medeleze.

Eu ma gandeam acum la :cine aduce cei mai multi membri intr-o saptamana(membri care sa fie activi bineinteles, nu sa isi faca unu 50 de conturi).Acest concurs ar fi bun si pentru forumul nostru, ar fi mai populat, bina ca oricum dupa ce vine domniul .com(pana vineri ar trebui sa primesc e-mail, cel tarziu luni) o sa gasim forumul printre primele adrese cand scriem pe google farming simulator romania
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  robiman99 Mier 26 Dec - 22:09

No pai sa ne spui in ce consta concursul si ne apucam.Oricum tare mult as vrea sa castig deoarece am multe idei de moduri,harti...etc. si tare mult as vrea sa le fac.Acum,vedem.Ca sa stiti eu sunt si acel robiman99 de pe info si apropo deoarece multi au sarit cu gura pe mine pentru ca eu nu stiu sa un poze.Daca as castiga as face mai ales modurile din utilajele mele si altele si o sa vedeti.Oricum bafta la toti.

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Mier 26 Dec - 22:15

Deja m-am gandit la concurs, m-a ajutat inca cineva. Maine am sa va spun in ce consta concursul si am sa va dau si informatiile necesare, iar marti la ora 22:00 va incepe votarea.Votarea va fi pana Duminica ora 22:00
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  robiman99 Mier 26 Dec - 22:17

Ok,numai bine. Sleep

robiman99

Mesaje : 203
Data de inscriere : 08/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  sdfkz Mier 26 Dec - 23:18

Andrei, nu stiu daca e bine ce faci....cu adunatul oamenilor care nau nici o treaba cu asta! Pentru ca nu rezolvam nimic cu asta...parerea mea! Cine doreste sa faca parte activ pe un astefel de forum, il cauta pe google si il gaseste...aici ma refer la cine este interesat de asa ceva!
Asa aducem tot felul de oameni unii poate chiar nu au nici o treaba, numa sa fie la numar...mi se pare sincer o prostie... o sa facem aici un haos! Dar faci cum crezi...e forumul tau si tu iei deciziile!
Mie frica sa nu se ajunga ca dincolo pe INFO.....tot felul de useri care nu fac nimic inafara de commneturi aiurea si scandaluri....eu zic ca nu avem nevoie de asa ceva!
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Joi 27 Dec - 9:42

Nu ca acel concurs l-am scos din calcul..si mie mi se parea toto o prostie si tot la fel m-am gandit: multi o sa isi faca o gramada de conturi cu care se logheaza odata si gata, or sa vina multi care nu situ nimic, vin doar pentru concurs...

Concursul consta in crearea unui Banner cu reclama forumului.
In cazul in care puenti link cu forumul in el sa puneti urmatorul link: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rezolutia o sa o alegeti voi.Nu conteaza cat va fi. Am lasat sa o alegeti voi pentru ca nu stiu ce vreti sa faceti si de cat spatiu aveti nevoie.

Banner-ele trebuie sa fie gata pana Marti ora 22:00(si urcate pe site). Duminica ora 22:00 va fi desemnat castigatorul.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  sdfkz Joi 27 Dec - 15:35

Andrei, is de accord cu concursul de Banner! foarte bine ca l-ai lansat, numa am o rugaminte mare! As vrea daca se poate, sa apara utilaje romanesti pe banner! Totus santem romani, am avut candva o industrie, din pacate...o mai ramas foarte putin din ea dar eu zic sa ne mandrim cu ce o mai ramas si cu ce am avut!

Cum se mandresc americanii cu Claas, nemtii cu Fendt, ungurii cu Raba, rusii cu Mtz, sarbii cu Imt, polonezii cu Zetor asa si noi romanii sa ne madrim cu UTB!
Pe celalat forum, am fost foarte dezamagit cand am vazut tractoare straine puse pe banner...sincer nu mi-a picat bine deloc...dar sigur nu eu am luat decizia ca nu era forumul meu, cum nici forumul acesta nu este, dar sper ca sa nu facem si aici aceea-si greseala. Va multumesc!
Traiasca industria romaneasca, cat a mai ramas din ea! Very Happy
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Cristi Dinu Joi 27 Dec - 15:44

Am si eu o intrebare in legatura cu forum-ul: tema o sa ramana aceeasi adica fundalul acela verde-deschis?Ma gandesc ca banner-ul trebuie sa se potriveasca si cu tema forum-ului.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Joi 27 Dec - 15:45

Da o sa ramana asa. Acum voi faceti cum credeti ca ar arata mai bine si ar fi votat de cat mai multi.

Sdfkz ai perfecta dreptate, am sa adaug aceasta regula.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Vizitato Joi 27 Dec - 17:17

sunt de acord cu sdfkz ar da bine niste utilaje romanesti in banner dar dupa cum se vede doar cine stie sa le converteasca are ca nu prea sunt la download. .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Leo Joi 27 Dec - 18:25

ba the4 tu trebuie sa le faci nu sa le downloadezi.
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Joi 27 Dec - 18:38

iei poze de pe google un un mod romanesc si le pui pe banner. Nu trebuie sa fie neaparat din joc.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Vizitato Joi 27 Dec - 19:55

stiam ma dar ziceam doar ca daca nu ai moduri sati poti face poze ... cum vrei dar putem face si cum o zis andrei Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  sdfkz Joi 27 Dec - 21:51

eu am poza de la avatar cu excavatoru...numa utilaju se vede restu e transparent.....daca ii trebe cuiva...eu pun link!
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Sam 29 Dec - 21:50

Am facut si eu PringScreen-uri la 1010. Daca vreti puteti sa le folositi la banner.
Imaginile sunt fullHD [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Concursuri Univer10

Concursuri Univer11


p.s. utb-ul trebuie decupat din poza
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty CONCURS BANNER!

Mesaj  sdfkz Sam 29 Dec - 22:05

Eu is de parere, ca sa lasam mai mult de o saptamana concursu....ca poate unii nu is acasa, acuma de sarbatori, altii poate au alt ceva de facut....dupa parerea mea, eu l-as lasa pana in ianuarie....macar 2 saptamani...mai ales, daca se accorda si un premiu Very Happy

Eu, nu particip! Aici ii las pe cei care nu se pricep sa faca moduri, sa se ocupe de facutul bannerului.

Va doresc succes!!! cheers
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Cristi Dinu Sam 29 Dec - 22:18

Salutare!Eu am facut bannerul ca sa fie mai multe optiuni de votat,nu ca sa obtin premiul.Stiu ca nu e cine stie ce banner si ca sunt altii care au mult mai multe cunostinte in programe de editat(photoshop,etc) decat mine si care ar merita sa primeasca premiul pe drept.Asa ca bafta celor care vor sa invete sa modeleze!

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  sdfkz Sam 29 Dec - 23:12

Eu am zis, sa lasam mai mult timp, ca sa aibe fiecare, sa il faca cat mai bine! Pentru ca aici nu e concurs cum ii cel saptamanal care poza ii mai faina....
Uii colegi m-au rugat, sa le pun poze cu tihu si promexu....am facut dupa cum mi s-a cerut.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu oblig pe nimeni, sa puna asa ceva pe banner! Pozele sant, daca cineva doreste....poate sa le foloseasca. Dar trebuie prelucrate, in programe, sa dispara iarba si ceru!

@Andrei, @Vassilliss si (Adriano) nu vreti voi sa iesiti afara din concursul asta cu BANNERU? Sa ii lasam pe colegii care nu stiu sa faca moduri, sa se ocupe de BANNER? Iar daca nu e bun nici unul atunci unul din voi poate sa faca unul. Va multumesc!
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Cristi Dinu Sam 29 Dec - 23:19

Cred ca mai bine ar fi sa se foloseaca utilaje din joc,cele din realitate sunt cam neingrijite si vechi si nu o sa iasa un banner de calitate.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Dum 30 Dec - 0:19

@cristidinu se poate folosi orice utilaj, nu conteaza ca e din joc sau realitate.

@sdfkz eu unul oricum nu particip.

Eu unu cred ca e de ajuns o saptamana la un banner.Banner-ul il faci in maxim 20 min...si nu orice banner.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Cristi Dinu Lun 31 Dec - 11:26

De ce au inceput toti sa comenteze in topicul unde se posteaza banner-ele si sa se jigneasca?

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Ovidole Lun 31 Dec - 11:39

Am sters eu o buna parte din mesaje, maine or sa fie sterse toate.Or sa ramana doar cele cu bannerele
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Concursuri Empty Re: Concursuri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum