Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Subiect moduri private/VIP.

+3
sdfkz
Dejan845
schneider4955
7 participanți

In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  schneider4955 Dum 23 Dec - 6:13

• Vad ca exista anumite personaje carora nu le convine treaba cu moduri VIP si daca nu deranjez pe cineva as dori sa stiu si eu,de ce ? Am facut acest topic cu scopul de a evita off-topicul din topicul de la echipe/moduri VIP,nu de altceva.

• Am vazut ca tie,dragos17 nu iti convine chestia asta si te intreb,de ce ? Crezi ca daca ai modificat un UTB si ai facut in sketchup o furca si le-ai postat la download,toata lumea trebuie sa faca ca si tine ? Tu nu stii ce inseamna sa muncesti la un mod,ce ai facut tu,iti face juma' din forum in 15 minute.Fiecare e liber sa faca ce vrea cu modul sau,nu poti sa le ordoni "sa ti-le afiseze pe tava".
si apropo remorca andrei a zis ca va fi pusa la download in curand cand ?
Toata lumea crezi ca sta in casa la calculator si munceste ca sa iti faca tie modurile,in cazul de mai sus,remorca ? Eu i-am zis lui Wallu cand a terminat 1010 si urma sa il puna la download sa il faca VIP ca o sa inceapa toti sa ii fure obiecte dupa el,nu m-a ascultat si acum s-a convins si singur,mi-se pare ca si la remorca i-am zis la fel,acuma sa vedem ce hotaraste el si cu vasilis.

• Cum am mai zis,nu toata lumea stie ce inseamna sa iti petreci noptile,zilele lucrand la un mod,incercand sa ii faci textura mai asa sau mai asa,sa ii retexturezi cauciucurile,jantele etc. Daca erati oameni de treaba si nu insistati in aceasta problema si ii sustineati in ceea ce fac,probabil acel om,posta modul respectiv,sau il dadea pe privat si toata lumea era fericita,dar se vede ca nu se poate intampla asa ceva.

• Daca nu fura nimeni obiecte de la un alt mod sa si-l faca pe al lui iar pe urma sa inceapa sa zica ca nu il dau decat la cativa,la cine mi-e prieten sau plateste/sau sa nu se recunoasca autorii de drept ale unor moduri,nu se mai ajungea la chestia asta cu moduri VIP,eu nu caut scandal/cearta cum zic multi,eu doar comentez la ce nu imi convine sau vad ca undeva se insista in ceea ce orice om are in el,respectiv prostie.

• Va rog sa postati aici,nu in alta parte pentru a evita off-topicul,parerea voastra sincera.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Dejan845 Dum 23 Dec - 11:13

schneider8400 pentru prima data te inteleg . Vezi ca se poate amice , se poate discuta si fara sa intrii in polemici , asta se poate doar cand argumentezi ceea ce spui .Iti dau dreptate in ceea ce zici .
Dejan845
Dejan845

Mesaje : 442
Data de inscriere : 01/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  sdfkz Dum 23 Dec - 13:52

Schneider! Ai perfecta dreptate!
Apropo remorca lui Andrei, Dacia lui Pekarov, si TAF-ul is la mine eu ma ocup de ele. Numai ca acuma cu sarbatorile nu prea o sa am timp....dar cand voi avea timp, ma voi ocupa. Incerc sa le fac, in cel mai scurt timp possibil.
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  dragos17 Dum 23 Dec - 14:15

pe mine ma deranjeaza ca andrei si vasils cand au facut echipa vroiau sa faca moduri gratis pentru comunitate
dar au intrat in echipa alti cu ideea sa nu fie nimic gratis
cei care au infintat echipa nu aveau de gand sa fie tot vip, mai ales ca andrei a spus ca remorca va fi in curand la download

@schneider8400 ma deranjeaza cand cineva vrea sa puna un mod la download apari tu si incerci sal convingi sa il faca vip
cum a fost si cazul utb lui valyb20 daca el a zis ca il va pune ce interes ai tu sa zici sal faca vip
tu daca il va pune nu o sal descarci ?

mi se pare o prostie sa pui poze cu ceva si dupa sa zici ca e vip
tine pozele pentru tine de ce le postezi, sa arati la alti ca sti sa faci
pentru mine este un mod prin care se dau mari

si cand am zis ca va fi la download in curand nu incercam sal grabesc
vroiam sa stiu daca a devent vip si remorca

daca toti ar face moduri vip, cine sar mai juca farming ?
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  sdfkz Dum 23 Dec - 14:38

Dragos, eu iti inteleg frustrarea....asa am fost si eu la inceput...la fel ca tine...cand am vazut ca o pus Fredzadza excavatoru pe youtube la LS09, si nu este la download, mi-a venit sa manc birou de ciuda! sa nu iti povestesc cate email-uri i-am trimis cu rugaminti sa il puna la download...e adevarat, la vremea respectiva eram pe langa rau de tot....
Pana intr-o zii, cand m-am enervat si am zis: ma chiar asa de rau am ajuns? sa ma rog de un francez? parca as fii un cersetor in Paris...
Si atunci am avut o ambitie criminala....6 luni, cate 8-9 ore zilnic in fata calculatorului cu foaia si pixu am spart un mod, si am luat-o babeste....si acuma dupa doi ani, am ajuns sa ii dau clasa fara probleme, iar in Romania sant unul dintre cei mai buni cum ii Vassilliss, Adriano, Wallu, Piki etc
Fredzadza nu a facut excavatoru ala.....el l-a luat din SKP de pe net si numa l-a animat...eu promexu l-am facut de la 0...iar animatia dintre al meu si ala este diferenta cer - pamant....dar am o satisfactie ca l-am facut pe francez...i-am dat clasa!

Sfatul meu! Apucate si invata sa faci moduri daca iti place jocul asta! Si atunci ori cine ar face un mod, si nu vrea sa il puna la download, nu te afecteaza cu nimic, ca intr-o saptamana il faci si tu, asa cum vrei tu!
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  dragos17 Dum 23 Dec - 14:49

spunemi si mie ceva usor de facut in skp
sa fie simplu mai patrat
fara animati ca nu am intles inca cum se face
nu intelg cum poti pune animatia pe un tractor existent
am vazut ca vasils inainte cauta un mod cu multe animati ca sa poata sa inlocuiasca cu usi geamuri etc.
cum poti inlocui o usa animata cu alta facuta de tine
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  schneider4955 Dum 23 Dec - 15:37

Eu m-am bagat sa ii zic sa il faca VIP pentru ca o sa apara iar specimenele care sunt si pe acest forum,nu dau nume sa nu se supere mihai94 sau djcaddy,care o sa ii fure piese si o sa sustina sus si tare ca el/ei l-au facut.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Cristi Dinu Dum 23 Dec - 15:49

Dragos17 : In xml ai niste linii de genul :

<rotationdoor index="1|0" minRot="0 0 0" maxRot="0 -90 0" rotTime="5" touchRotLimit="10" />

Deci in giants te uiti dupa obiectul cu indexul 1|0 pentru ca el e animat si inlocuiesti 1|0 cu indexul obiectul care vrei tu sa execute o rotatie(sa fi atent sa-i scrii corect rotatia minima si rotatia maxima).

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  sdfkz Dum 23 Dec - 15:55

Cel mai simplu obiect de facut ar fii sa faci un palet ....
Iar animatia la usa, nu usa este animata....ci pivotu usii pe romaneste balamaua de la usa care de obicei este un trasform.
Iar acel transform, este comandat de fisierul LUA iar in XML sant trecuti parametrii miscarii pe care o executa si in mod desk XML ii inregistrata animatia LUA.


De exemplu:
Vrei sa faci o usa animata la o masina!
In primul rand, determini indexul din I3d al balamalei....dupa care scrii in xml pe ce axa efectueaza rotatia si cate grade. Dupa care cauti o animatie LUA deja existenta al unei usi...acolo este o fraza care defineste miscarea, iar fraza respectiva o extragi dintr-un mod care are usa deja animata...deci, cu alte cuvine refaci lua pentru ca tie iti trebe doar miscarea de la usa si nu restul ce mai este acolo. dupa care inregistrezi usa in mod desk
Dupa care intri in joc, cumperi masina ...daca nu vrea sa o cumpere iesi afara din joc, intri in LOG cauti eroarea pe care o da, si cauti respectiva eroare pe google pe alte forumuri ....vezi de ce nu merge si care este rezolvarea...dupa care modifici iar intri in joc, iar nu mere iar iesi afara iar cauti si tot asa pana reusesti sa o faci functionala si sa nu dea nici o eroare.
Modurile nu se fac usor....de ce crezi ca numa cativa oameni stiu sa faca? Pana nu te pui tu sa faci un mod si sa iti bati capul cu unul deja existent si functional sa iti dai sema care este principiul de functionare, nai de unde sa stii....si daca nu ai un comp bun...e chin
Incearca sa faci tu unul de la 0 si atunci o sa vezi cata munca si timp iti ia.....si dupaia modul respectiv sa il compari cu unul complicat...si atunci vei realiza de ce unii vor sa castige niste bani.
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Leo Dum 23 Dec - 16:47

schneider8400 a scris:Eu m-am bagat sa ii zic sa il faca VIP pentru ca o sa apara iar specimenele care sunt si pe acest forum,nu dau nume sa nu se supere mihai94 sau djcaddy,care o sa ii fure piese si o sa sustina sus si tare ca el/ei l-au facut.
scenider ai dreptate mihai tot ce a facut pana acum este copiat sau convertit.insa nu trebuie ca toate modurile sa fie VIP poti pur si simplu sa ii faci i3d blocat Wink
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  sdfkz Dum 23 Dec - 19:20

@l_leo_messy daca tu imi explici cum faci sa blochezi I3d-ul eu ma las de modding! Shocked
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Leo Dum 23 Dec - 21:10

adriano cum a facut ?nimeni nu a rerusit sa sparga i3d doar doua persoane mihai94 si adyland.dupa care au inceput sa dea utb-ul spart la toata lumea Wink
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  dragos17 Dum 23 Dec - 21:17

l_leo_messy a scris:adriano cum a facut ?nimeni nu a rerusit sa sparga i3d doar doua persoane mihai94 si adyland.dupa care au inceput sa dea utb-ul spart la toata lumea Wink

utb lui adiano nu era cripatat doar a pus i3d pe invizibil
daca faci clic drepatu pe orce lucru dai proprietati si la sfarsit este un patrat il bifezi si nu mai apare elementul nicaieri
daca dai proprietati iara in foldeul unde era debifezi casuta si gata reapare

eu o singura data am dat peste un mod criptat daca incercam sal deschid imi zice ca giants editor sa oprit din functionare (stop working).
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Ovidole Dum 23 Dec - 21:27

i3d-ul nu ai cum sa il blochezi, daca il blochezi nu o sa iti mai mearga in joc, crezi ca nu a incercat nimeni chestia asta...si eu am incercat de m-am saturat, cu parole, cu diferite programe..etc.

Remorca este la Sdfkz de 2-3 saptamani, eu unu nu am timp...eu la liceu sunt pe ARHITECTURA si fac pregatire 2 zile pe saptamana la 320 de km departare(TG-Jiu - Bucuresti).Cei care stiu cu ce se mananca arhitectura stiu exact despre ce vorbesc...zeci de liniii, axonometrii, epure, perspective....s.a.m.d. .Eu unu am timp foarte putin...eu acum 2 ore am ajuns acasa(19:20 23.12.2012).Vacanta mea o sa tina doar maxim 2 saptamani(deja e cam mult).

schneider8400 si eu iti dau dreptate. Am facut o mica greseala cand am postat 1010, dar nu foarte mare...nu am vazut foarte multe edit-uri la el...cele mai multe erau VIP, iar comentariile toate erau numai de bine, intradevar am lucrat ceva la el, dar a meritat.

Eu unu nu il grabesc pe sdfkz cu remorca(care va fi la Download 100%)..si el are viata lui personala, serviciu/scoala/facultate...s-a dus vremea cand stateam toata ziua in fata calculatorului si faceam ce vroiam.

In legatura cu pachetul(Add-onul) inca nu am hotarat cum va fi, mai intai sa vorbeasca Adriano cu cei de la Giants..daca ne accepta e bine, iar daca nu ne accepta o sa discutam si o sa vedem ce o sa se intample.Pana atunci nu o sa stim sigur daca va fi Free,Vip sau cu bani


dragos17 a scris:
l_leo_messy a scris:adriano cum a facut ?nimeni nu a rerusit sa sparga i3d doar doua persoane mihai94 si adyland.dupa care au inceput sa dea utb-ul spart la toata lumea Wink

utb lui adiano nu era cripatat doar a pus i3d pe invizibil
daca faci clic drepatu pe orce lucru dai proprietati si la sfarsit este un patrat il bifezi si nu mai apare elementul nicaieri
daca dai proprietati iara in foldeul unde era debifezi casuta si gata reapare

eu o singura data am dat peste un mod criptat daca incercam sal deschid imi zice ca giants editor sa oprit din functionare (stop working).
Daca mai ai acel mod deschide xml cu notepad si vezi unde si punct ce e calea i3d-ului.Cu siguranta nu era acel i3d de care zici tu, ala era doar de forma ca sa ii induca in eroare pe cei care vor sa 'fure' cate ceva de pe el, sau sa il editeze.
Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  sdfkz Dum 23 Dec - 21:44

Adriano o facut o chestie foarte simpla ..... trebuia doar sa fii atent....atata tot nimic mai mult. Dragos acuma imi dau seama ca nu prea te stii la calculatoare....astea is chestii simple de tot! Eu l-am felicitat pentru ce a facut!
Nu a reusit nimeni ca toti is praf! Din 3 forumuri romanesti 90% is varza....cand am zis ca daca vreau fac misto de 3 forumuri am stiut eu ce zic...
sdfkz
sdfkz

Mesaje : 223
Data de inscriere : 14/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  dragos17 Dum 23 Dec - 22:01

sdfkz a scris:Adriano o facut o chestie foarte simpla ..... trebuia doar sa fii atent....atata tot nimic mai mult. Dragos acuma imi dau seama ca nu prea te stii la calculatoare....astea is chestii simple de tot! Eu l-am felicitat pentru ce a facut!
Nu a reusit nimeni ca toti is praf! Din 3 forumuri romanesti 90% is varza....cand am zis ca daca vreau fac misto de 3 forumuri am stiut eu ce zic...

ma am si acuma utb in calculator
i3d care il vezi deja cand il dezarhivezi este fals
cel adevarat este ascuns
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Cristi Dinu Dum 23 Dec - 23:02

dragos17 a scris:
sdfkz a scris:Adriano o facut o chestie foarte simpla ..... trebuia doar sa fii atent....atata tot nimic mai mult. Dragos acuma imi dau seama ca nu prea te stii la calculatoare....astea is chestii simple de tot! Eu l-am felicitat pentru ce a facut!
Nu a reusit nimeni ca toti is praf! Din 3 forumuri romanesti 90% is varza....cand am zis ca daca vreau fac misto de 3 forumuri am stiut eu ce zic...

ma am si acuma utb in calculator
i3d care il vezi deja cand il dezarhivezi este fals
cel adevarat este ascuns

Ascuns,ascuns unde poate fi ascuns decat prin folderele arhivei,deschizi xml si vezi calea i3d-ului.

Cristi Dinu

Mesaje : 863
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Subiect moduri private/VIP. Empty Re: Subiect moduri private/VIP.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum