Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

How can i make some money quickly

In jos

How can i make some money quickly Empty How can i make some money quickly

Mesaj  Ravasy(John Deere) Joi 8 Noi - 14:26

Vreti sa faceti repede bani in joc?
Vindeti tot ce va da la inceput,scoateti banii din bancomat si faceti-va o stupina.
Sa vedeti ce repede vin banutii fara sa faceti nimic.Cand va capitalizati incepeti sa cumparati terenuri mari aproape de puncte de vanzare,apoi utilaje performante
Dar pentru asta e bine sa dati timpul la 120x si sa aveti macar vreo 20-30 de stupi.
E clar cu bucatelele alea si cu smelturile alea de utilaje te prinde batranetea pana iti iei o combina
Alta varianta mai rapida nu cred ca este.
Lasati jocul sa mearga vreo jumate de zi si va treziti cu niste banuti Very Happy
Jocul e foarte bine gandit si incepe sa fie chiar foarte real din punct de vedere al management-ului
Incepe sa-mi placa.
E pe tipul de agricultura moderna.
Cea din ziua de azi in care competitia e acerba si totul se rezuma in a cumpara teren in primul rand ca apoi te poti ridica frumos si usor.
Succes Wink

PS:ca sa vedeti cam cum gandesc strainii
Daca jocul era facut de romani cu siguranta se pleca de la cal cu caruta,650,2-3 bucatele in arenda si cand se strang niste bani romanu se apuca de luat masini si case in loc sa isi cumpere teren si utilaje
Da na.Poate aveti ceva de invatat din modul asta de a gandi
Am un destept aici are vreo 80ha,e de vreo 4-5 ani cu campul si omu si-a luat apartament,schimbat vreo 5-6 masini,betonat ograda,chestii de genu idioate.Cea mai gandita treaba pe care a facut-o a fost o magazie super.
Anul asta a dat lovitura cu floarea ca a avut vreo 50ha numai de floare si a facut cel putin 1,5tone/ha ori 2000/tona pretul ori 50 hectare tipul putea sa-si ia o combina Claas la mana a doua la vreo 15000euro
Da na..
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum