Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

4 participanți

In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  Ravasy(John Deere) Mar 30 Oct - 16:30

Scuzati traducerea.

conversia Mod
Alo
În acest tutorial voi explica cum să aducă la mods LS11 LS13.
Vă rugăm să rețineți, totuși, că ar trebui să faci asta doar pentru tine sau împotriva publicării cere neapărat Urmodder!
Să începem cu cel mai simplu:
Noul LS13 place de performanță nu a fost găsit fișiere PNG vrea. Fișiere DDS..
Aceste fișiere poți cu ex paint.net convertit cu ușurință.
În plus, necesitatea emissiveBillboardShader în versiunea 2 conversia.
Cel mai simplu mod este prin înlocuirea lor existente cu originalul.
Originalele pot fi gasite aici: C: \ Program Files \ Farming Simulator 2013 \ \ date de vehicule
Acum vom trece la Moddesc.
Vom începe de la partea de sus:

XML
1
<modDesc descVersion="4">


trebuie acum

XML
1
<modDesc descVersion="9">

să fie.

În plus, s-ar putea să fie una sau alte scripturi care urmează să fie eliminate, care trebuie să fie eliminate este cel mai bine văzut ulterior.
Până în prezent nu am aflat LS13 toggleAnimatedPart este gata, care ar trebui, prin urmare, eliminată.
Ceea ce intrări trebuie să fie eliminate pentru a fi găsite aici ... (imi iau warn daca las link)
BackupCam nu LS13 gata cum să-l extindă, veti gasi aici ... (imi iau warn daca las link)

Acum, vom adăuga următoarele <storeItem> </ storeItem>:


Aici dailyUpkeep standuri pentru costurile de intretinere.
brand standuri pentru branding, logo-ul astfel încât, în acest caz, Deutz logo-ul
tipul de mașină este importantă pentru sortarea în magazin, deoarece mods pot fi sortate în funcție de tipul mașinii.
Cele tipuri sunt:

Citat din "MadMax"
tractoare, combine de recoltat, încărcătoare frontale, potatoHarvesting, beetHarvesting,
autocamioane, cultivatoare, pluguri, sowingMachines, fertilizerSpreaders,
pulverizatoare, manureSpreaders, slurryTanks, cositoare, fan Comabina,
vagoane loader balotare, hrănire, greutăți, misc

Ce fiecare este destul de auto-explicativ cu unele cunostinte de limba engleza.

Dacă scrii tot ce sa făcut bine și nu am uitat nimic, ar trebui să fie acum Mod joc.
MfG

Autor:Gasiti voi tutorialul stiti voi unde
Traducere prin Google de Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Re: Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  dragos17 Mar 11 Iun - 15:14

pot sa convertez moduri din 2011 in 2013 doar daca sterg scripturile
dar ca sa am scripturile si in 2013 ce pot face ?
nu exista un mod de a converti modurile cu tot cu scripturi ?
dragos17
dragos17

Mesaje : 306
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Tutorial Re: Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  Vizitato Mar 11 Iun - 15:45

Dragos17 fs 2013 nu suporta toate scripturile care mergeau la fs 2011 si nush daca este vreo metoda sa se poata "converti" scripturile.Trebuie facute din nou de ex: cum e cu cutia de viteze manuala a lui adriano.Nu merge pentru fs 2013 dar am gasit eu un massey ferguson pentru fs 2013 care avea cutie de viteze manuala si m.am gandit ca o fi facut cineva din nou scriptu' asta. Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Re: Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  Bogdy_20 Mar 11 Iun - 15:52

ce MF,da mi un link te rog!
Bogdy_20
Bogdy_20

Mesaje : 126
Data de inscriere : 22/03/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Re: Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  Mihay92 Mar 11 Iun - 18:38

Ce-ai facut tu ravasy e sa traduci cu google translate si astfel acest tutorial e inutil,caci pasii care sunt acum in romana nu-i va putea urma nimeni.De ex daca ai pus la description "combina" deja nu-ti apare in joc.
Mihay92
Mihay92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 264
Data de inscriere : 10/03/2013
Reputatie : 1

Sus In jos

Tutorial convertit moduri 2011 in 2013 Empty Re: Tutorial convertit moduri 2011 in 2013

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum