Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Moduri personalizate pe bani

+8
ionut_ionut
gabitala
Piky
wnw
marian312
vasilisvasilis31
vioara
Leo
12 participanți

In jos

Cum suna aceasta idee ?

Moduri personalizate pe bani I_vote_lcap52%Moduri personalizate pe bani I_vote_rcap 52% 
[ 14 ]
Moduri personalizate pe bani I_vote_lcap11%Moduri personalizate pe bani I_vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Moduri personalizate pe bani I_vote_lcap37%Moduri personalizate pe bani I_vote_rcap 37% 
[ 10 ]
 
Total voturi : 27
 
 

Moduri personalizate pe bani Empty Moduri personalizate pe bani

Mesaj  Leo Dum 2 Mar - 23:04

Salut tuturor membrilor acestui forum.Am deschis acest topic ca o idee a celor de la ago modding adica aceea a cumpararii de moduri cu un mi cnick name pe fiecare mod. Ar fi frumos ca si noi romanii sa facem asa ceva adica cei care se pricep la modding sa faca moduri si sa le "vanda" pe privat ?
Lasa-ti cate un comentariu.Daca acest topic nu are rost puteti sa il stergeti.Salut
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  vioara Lun 3 Mar - 22:23

si de exemplu daca eu cumpar un mod de la tine si il dau la toti ce mai vinzi ?

vioara

Mesaje : 22
Data de inscriere : 03/06/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  Leo Lun 3 Mar - 22:51

aici merrgem pe incredere si daca cineva il da dada viitoare numai primeste.Aceasta e doar o idee
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  vasilisvasilis31 Mar 4 Mar - 6:35

am dat doar la catva "prieteni" (5) si pana la urma tot sa scapat unul,
nu se merita
vip si .
vasilisvasilis31
vasilisvasilis31
Moderator
Moderator

Mesaje : 833
Data de inscriere : 13/09/2012
Reputatie : 4

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  marian312 Mar 4 Mar - 9:34

asa este ,nuprea se merita ,am patit si eu asta cu modurile vip si ala cui il dadusem mi-a spus ca el e pe incredere dar nu a durat nici o saptamana si deja il vedeam si la altii

deci nu se merita pentru ca asa sunt toti Neutral
marian312
marian312

Mesaje : 335
Data de inscriere : 04/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  wnw Mar 4 Mar - 11:56

Asta s-a intamplat cand ati dat modurile gratis. Dar ia sa vedem, cui i-ar conveni sa dea bani pe un mod si sa il dea altora, dupa ce el a platit in prealabil o suma de bani pe acel mod?
wnw
wnw

Mesaje : 51
Data de inscriere : 11/11/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  Piky Mar 4 Mar - 12:06

@Leo ce ai vazut tu pe FB sau unde ai vazut la AGO nu sunt moduri private:)).. ci doar un preview al modului respectiv care este trimis celor care au donat anumite sume de bani, inainte de a lansa oficial modul respectiv..nu sunt moduri cumparate..iar tehnica cu numele pe mod au folosito cei de la MOD-hoster Team (Ago-SystemTech) nu ago personal
Piky
Piky

Mesaje : 396
Data de inscriere : 02/10/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  gabitala Mar 4 Mar - 12:44

pentru jocul trainz simulator baietii de pe respectivele forumuri pun modurile de material rulant si hartile pe bani si de moment cred ca le merge bine, caci dupa cum a spus wnw cand il cumperi nu cred ca cineva ar pierde bani dandul liber, doar daca ai prea multi bani si nu ai ce face cu ei si nu intereseaza o pierdere, totusi daca un mod se pune la un pret intermediu, suficent de mic incat lume sa isi permita sal cumpere si suficient de mare incat sa impiedice distributia gratis, adica sa nu convina nimanui sa piarda o suma de bani
gabitala
gabitala

Mesaje : 122
Data de inscriere : 16/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  ionut_ionut Mar 4 Mar - 20:45

wnw a scris:Asta s-a intamplat cand ati dat modurile gratis. Dar ia sa vedem, cui i-ar conveni sa dea bani pe un mod si sa il dea altora, dupa ce el a platit in prealabil o suma de bani pe acel mod?
As deacord cu tine !!!

ionut_ionut

Mesaje : 134
Data de inscriere : 25/08/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  razvy_razvan Mar 4 Mar - 22:12

mai e o problema,multi dupa ce descarca un mod (mai special) incep sa il modifice si poate dupa sa incerce sa il vanda...
razvy_razvan
razvy_razvan

Mesaje : 24
Data de inscriere : 27/09/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  Ovidole Mier 5 Mar - 15:15

Sa va spun si eu parerea mea: nu o sa faci niciodata bani din asta. Poti sa ceri tu si 10Euro pe el, tot o sa il gasesti la download.

Cel mai bine, in farming simulator scoti cu uploaded(si cei de la uploaded te fura foarte mult, dar tot scoti sume impresionante).
2009-2011,pot sa spun ca au fost anii de aur, cine stia sa faca moduri si a avut cap a scos sume impresionante din farming(vorbesc in Euro si sumele aratau asa: XX000Euro)
Si acum se pot scoate sume foarte mari, dar putin mai greu...acum toti fac asta. Ca sa scoti sume mari in momentul de fata trebuie sa ai experienta in modding si sa sti unde si cum sa iti faci reclama.


Din pacate, eu am aflat cam tarziu(2011) despre cum se foloseste uploaded, nu aveam 18ani si ii scoteam greu,eram la inceput si mergea destul de greu, dar am scos si eu cam 3000lei(30 de milioane,bani vechi.)



Ovidole
Ovidole
Administrator
Administrator

Mesaje : 1254
Data de inscriere : 09/09/2012
Reputatie : 1

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty AEM

Mesaj  AEM Mier 5 Mar - 15:23

Salut....eu as fi dispus sa cumpar moduri.....bineinteles cu increderea ca nu va ajunge la nimeni altul decat la mine si inca ceva daca tot vindeti moduri ca sa zic asa sa fie macar apropiate de realitate.....daca ar fi sa cumpar niste moduri ar fi Claas lexion 780 tt si claas arion 640 modelul nou....daca sunt facute bine pretul nu conteaza pt mine....asa ca astept un vanzator sa ne intelegem ....
AEM
AEM

Mesaje : 19
Data de inscriere : 16/02/2014
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  costy92 Mier 5 Mar - 17:45

EU unu NU sunt de acord.
de ce?
Pai cum sa dau 5 euro pentru un joc de 5 minute si sa ma bag la alt joc.
Pe bani sunt si modurile romanesti pentru trainz; sa dau 30 de euro pentru o locomotiva??? pai mai bine imi iau machete si ma distrez mai realist.
Parerea ma este ca daca se va ajunge la moduri pe bani acest forum usor, usor va disparea pentru ca nu toti isi permit sa cumpere un mod sa se joace cateva minute....
costy92
costy92
V.I.P Gold
V.I.P Gold

Mesaje : 52
Data de inscriere : 22/04/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  gabitala Joi 6 Mar - 11:28

nu are nici o treaba disparitia forumului cu modurile pe bani, modurile care sunt vip nu le au oricine, si nu pentru asta dispare forumul, la fel si cu modurile pe bani in oarecare forma e ca si cum ar fi vip, care nu vrea sa il cumpere nu il cumpara, in plus modurile s-ar pune pe o pagina specifica si nu pe forum, forumul serveste pentru a schimba pareri idei, etc
gabitala
gabitala

Mesaje : 122
Data de inscriere : 16/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Moduri personalizate pe bani Empty Re: Moduri personalizate pe bani

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum