Farming Simulator Romania Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marci tractoare,pareri-discutii

+2
Farming_XX
Leo
6 participanți

In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Leo Dum 10 Noi - 17:45

Am creat acest topic pentru a ne exprima parerile despre tractoare. plusuri sau minusuri..
Cei care detin tractoare sa isi lase opiniile aici.Eu caut sa imi cumpar unu pana in 10.000 e si am gasit destule dar nu stiu care marca este mai buna..Renault motor FENDT, John Deere e john deere dar consumul :-q,new hooland-ford :-??, Fendt=scump...
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Farming_XX Dum 10 Noi - 17:50

Iti sugerez sa iti ei un Fendt,eu am un Fendt Farmer 309 LS si sunt foarte multumit de el,m-a costat doar 8.000 euro.Mai am un Ford 8210,si el e foarte bun dar a costat 12.000 euro...oricum iti sugerez sa iei un Fendt Farmer,nu o sa regreti Wink
Farming_XX
Farming_XX

Mesaje : 79
Data de inscriere : 21/06/2013
Reputatie : 0

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  schneider4955 Dum 10 Noi - 21:19

Pana in 10.000E poti sa iei un 3350,102CP,motor in 6 cilindri,5.9L,masiv,trage orice plug in 3,pana si cele Huard foarte grele,cabina foarte spatioasa,aer conditionat,caldura,bine "inchegat",sau un 3650,adica un 3350 cu turbo,are 115 cai + ca iti mai ramane de un plug si ceva consumabile sau daca vrei alta marca,iti recomand un Renault 103.14TX,motor in 4 cilindri,93 de cai,cuplu mare sau un 95.14TX ca a lu' Liviu,la 83 de cai ai lui,sincer din video-uri iti dai seama dupa turatie ca are cuplu calumea pe el si trage cu usurinta plugu' sau discu',totusi,este MWM,fiabilitate mare,sau daca vrei ceva in 6 mai puternic,un Renault 113.14TX,110 cai sau un 120.14TX,un CASE 5130,JX95 eventual.

schneider4955
Moderator
Moderator

Mesaje : 264
Data de inscriere : 12/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Liviu Lun 11 Noi - 21:13

Da deci cum zice Schneider zic si eu daca vrei tractor recomand renault eventual seriile TX sau chiar mai recente sunt foarte accesibile la pret si au rezistenta mai ales compenseaza motoarele MWM foarte fiabile, acuma depinde de tine si tin sa mentionez ca renault nu mai este ca marca si se afla sub numele CLAAS daca vrei piese renault te duci acolo
Liviu
Liviu
Moderator
Moderator

Mesaje : 467
Data de inscriere : 11/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  utb650 Vin 15 Noi - 18:20

salutare tuturor imi trebuie neaparat o biela pentru fendt farmer 2 de unde pot lua una ?
utb650
utb650

Mesaje : 13
Data de inscriere : 23/12/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Ravasy(John Deere) Vin 22 Noi - 12:07

Sunt bune toate marcile.
In 10000 euro gasesti modelele de JD de care s-a mai zis,sau vreun Fendt din ala mai vechi.
Dar tot la banii astia gasesti si Case IH.Iarasi sunt tractoare bune.
Da chiar si Ford si Fiat gasesti bunisoare(cu toate ca nu prea te sfatuiesc sa iei din astea 2 marci)
Gasesti si ceva de pe la Massey Ferguson in banii astia,dar tot spun astia ca nu prea ar fi asa reusite.
Na acum depinde de fiecare cum lucreaza pe el.
Pana la urma tot la un 650 ajungi Smile
Dar cauta un Fendt,JD sau un Case.
In locul tau as merge pe un Fendt.

Cel mai bine e sa tragi o fuga in Germania cu cineva care a mai lucrat pe astfel de Fendt-uri si ii stie deja chichitele si sa iei direct de acolo poate ajungi mai ieftin decat de la astia ce le aduc si pun cate 100-200 de milioane in plus.
Daca nu si mai bine de atat.
In plus strainii lucreaza ingrijit pe ele.Daca ai ''norocul'' sa iei de pe la romani o sa te trezesti cu probleme.Romanii au boala forjalii.
Cauta si vreun plug tot de pe acolo.Astia ce le aduc pe aici le iau cu cateva sute de euro,le da o spoiala,mai schimba cate un cutit sau vreo foaie si le da la superpret.

Dar sincer sa fiu butonez de cativa ani internetul asta dupa tractoare.Daca vrei un tractor cu adevarat bun gasesti de la 15000-20000 euro in sus... Wink
Te bucuri ca iei niste ciurucuri la pret de chilipir si cand sa-l bagi in brazda mai bagi in el vreo cateva zeci-sute de milioane ca sa il aduci cat de cat la adevar.
A dat cineva 60 de milioane pe o osie si un cardan la un Fiat in toamna asta ca se stricase.
Nu mai degraba mai punea ceva si isi lua ceva mai bun din start?
Tot acolo ajungi.
Ravasy(John Deere)
Ravasy(John Deere)

Mesaje : 310
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 0

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Leo Vin 22 Noi - 22:18

650 :-? sincer sa fiu ma atrage mai mult e pur ROMANESC dar sa fie dupa 2000 si nu as da mai mult de 32.000lei pe el insa nu se compara cu un strain john deere ramane john deere si deutz-fahr ramane un erman autentic.prin zona mea sunt 4-5 deutz-uri 2-3 fendt pe ici pe colo CASE-ih si valtra in rest utb e baza.La john deere ma gandesc la consum... iar la celelalte ma gandesc la ani sa treaca de '87
Leo
Leo
Moderator
Moderator

Mesaje : 1036
Data de inscriere : 14/09/2012
Reputatie : 3

Sus In jos

Marci tractoare,pareri-discutii Empty Re: Marci tractoare,pareri-discutii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum